Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как от 12V DC да го намаля на 4,5V DC
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elektronchika
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Май 2004
Мнения: 676
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

на http://comst.bg си изтегли ценовата листа на Комет и там в раздел интегрални схеми, линйни стабилизатори виж най - най - долу. там пише така. аз специялно не съм го използвал, ползвал съм за 2А и не мога да ти каца дали наистина е така, но не виждам начин да не е така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 14:59    Заглавие: 25W ха ха ха Отговорете с цитат

Момчета ,по специално "Електрончика"-стига си давал акъл ,вземи и прочети малко литература за да разбереш ,че тази мощност ,която цитираш е дадена при безкрайно голям радиатор. Да не си мислиш ,че ТО3 транзистори за които пише ,че са 200 вата могат да ги издържат без охлаждане? За твое сведение корпус ТО220 не може да разсея без радиатор повече от 1-1.5 вата!! Стига си заблуждавал хората ами като не знаеш нещо не се ври където не ти е работата!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
elektronchika
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Май 2004
Мнения: 676
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 15:36    Заглавие: Отговорете с цитат

аз да не ти говоря да го исползваш на пълна мощност. на човека му трябват 5V 450mA. според теб при такава консумация този, дето е за 3А колко ще се загрява бе, "Умньо". ще му трябва ли радиатор. като използваш 200W транзистор на 1/5 от мощността (40W) ще му трябва ли радиатор. ще се загрява, да, ама не толкова, че да му сладаш и радиатор. ще ме извиняваш, ама като съм почти на 14г. колко опит имам и колко книжки съм могъл да прочета. да не би да се занимавам от 20-30 години с електроника, че да знам толкова много. ти сигурно на мойте години не си знаел какво е 7805, а сега много ти знае устата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

elektronchika, отговора на този въпрос:
Цитат:
450mA. според теб при такава консумация този, дето е за 3А колко ще се загрява бе

е че ще загрява точно толкова колкото и този който е за 1А при положение, че са в един и същи корпус.
И не е лошо да се научиш да се държиш по-прилично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 15:50    Заглавие: Отговорете с цитат

elektronchika написа:
като използваш 200W транзистор на 1/5 от мощността (40W) ще му трябва ли радиатор. ще се загрява, да, ама не


Ще загрява та ще се дига пушек Smile Остави го на разсейвана мошност по голяма от 10 W и го виж след 15 мин SmileSmileSmile
Сметката е много проста.За да разсееш 10 W ти трябват 100 квадратни сантиметра площ.Колко според теб е площа на корпуса ?
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 21:00    Заглавие: Уточнение Отговорете с цитат

Електрончик , дорогой ,абе ти да си чувал за термично съпротивление преход /корпус и корпус/околна среда? Знаеш ли ,че за ТО220 първото е около 2.2 градуса на ват а второто е над 60 градуса на ват? За корпус ТО3 са съответно около 1-1.5 и 45 градуса на ват.Като умножиш втората стойност по разсейваната мощност ще получиш колко ще прегрее прехода над околната температура/без радиатор/
Пука ми на мене ,че нищо не разбираш но не давай грешна информация на хората ами вземи се изучи и тогава давай акъл! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Surch0
Гост





МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 22:07    Заглавие: Отговорете с цитат

xexeeeee Laughing Smile Razz Wink

Fenove Smile) Abe za kakvi vatove kosmicheski govorite bre hora
Az ot 25v svaliam na 12v s 7812 i zahranvam 4 ventilatora s konsumacia po 0.25A i go ohlajdam s radiator ot poriadaka na 8-10 cm*2 i si peche na 30 gradusa 40 v jegite pa veche 2 godini ne e izgorial Smile))
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Юли 22, 2004 2:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да му сложи радиатор, какво толкова....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Surch0
Гост





МнениеПуснато на: Чет Юли 22, 2004 8:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Mejdo drugoto do sega ne vidiah v nito edin post niakoi da spomenava deistvitelnata moshnost ot 1.8W koiato shte se poluchi v dadenia sluchai pri tezi 4.5V ot 12V na 0.45A
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Юли 22, 2004 8:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Surch0, я сподели това пък:
Цитат:
deistvitelnata moshnost ot 1.8W

как го насмята при тези условия:
Цитат:
pri tezi 4.5V ot 12V na 0.45A


Май не е лошо да се отвори нов форум от типа на флейм, където любителите да си чешат езиците да има къде да го правят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov