Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

keyboard 4rez IRDA
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
npuka3ka
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2004
Мнения: 62

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 23:25    Заглавие: Отговорете с цитат

RC Благодаря ти за изчерпателния отговор. НАИСТИНА!!!
Знам че ги има тия клавиатури вече почти във всеки спецялизиран магазин, и то на доста ниски цени !!!
На мен обаче ми се иска да влезна в час с инфра ред-а и приложенията . В момента ме гризе точно направата на клавиатура от тоя тип ...
Явно ти имаш предства от кодиране , писане на софтуеър и драйвери(струва ми се, че някаде ги срештах) ! Мен хич ме няма ! Ще се радвам ако споделиш малко литература по въпроса с импуслите формирани от една клавиатура Smile)) и висчко от рода !!!
Благодаря !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2004 10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

npuka3ka, явно имаш голям мерак Smile
Разгледай това:
http://gkos.net/
и това
http://www.epanorama.net/links/irremote.html#othercomputer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
npuka3ka
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2004
Мнения: 62

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2004 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

RC Благодаря за вниманието! Разгледах саит-четата на бързо ...и нещто не схванах за какво точно става въпрос !!! Но то си трябва време Smile)) Отново благодаря, че обърна внимание !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Вто Ное 02, 2004 23:07    Заглавие: Отговорете с цитат

npuka3ka, първия линк е към статийка за реализирана 6 бутонна клавиатута (и принципите и) по IR обмен за конкретно приложение със "някакви схеми и софт". Принципа е верен, за конкретната реализация - не съм се задълбочавал (но искаш принципи доколкото те разбрах).
Втория е доста по-общ и там има доста протоколи които се ползват за подобен обмен (като някакво елементарно описание).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov