Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ресет на DVR
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2018 8:58    Заглавие: Ресет на DVR Отговорете с цитат

Преди няколко години правихме едно видеонаблюдение. Собственикът обаче на втория ден се обади и поиска конкретен модел видеорекордер, за да бъдел същият като на системата в другия му магазин. Намерих търсения видеорекордер и прибрах другия. След известно време, когато трябваше да го слагам другаде се оказа че са сменени потребителското име и паролата. Обадих се, оня ми даде някакви атрибути, но се оказа че изобщо не са същите. Последваха разговори, но това не доведе до нищо. По-късно един отворко взе DVR-а с коментар че не било проблем да се възстановят фабричните арибути. Две години стоя при него, купувал бил прогаматори, това=онова, но резултат никакъв. Прибрах си го и сега се чудя какво да го правя. Потърсих из интернет, намерих някакви алгоритми, но не работят при мен. Та моделът е H.264 DVR, prod. No. E-CH7008-1CH, serial No. 201312250357. Питането е знае ли някой как могат да се възстановят фабричните потребителско име и парола? Машинката си работи, но не мога да задам никакви настройки, мога само да гледам.... Огледах внимателно платката, не виждам намеси по нея. Това е, съгласен съм и на вариант да го изпратя на колега, който би могъл да свърши работа. Контакти тук на ЛС или на О898773125.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plamil
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2007
Мнения: 384
Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2018 10:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Опита ли най-простото: вадене на батерията, включване за 10 секунди, изключване и обратно поставяне на батерията?
Или ако има ресет бутон - ресет 30/30/30?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2018 10:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи някоя снимка на устройството и на интерфейса му през мониторния изход. Може и на кашона му. Тези дребните китайски заводи ги бълват без модел или брандирани, както си иска вносителя. Някои модели имат "сервизна" парола, други се ресетват с комбинация от копчета на дистанционното, на трети се вади батерията на платката и се връща някаква "фабрична" парола, на четвърти трябва датата, на която е включен и вносителя ти праща код за ресетване на паролата,...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2018 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Батерията е вадена, оставих го без батерия дори за около два дни. Точно този алгоритъм с вадене, включване, изключване и поставяне не съм го правил, ще го опитам. За снимки- ще сложа. Обаждах се там отдето го взех, казаха че няма сервизна парола, което много ме учуди. Поискаха да го пратя заедно с 30 кинта "за да опитали да го оправят". Без гаранции че ще стане. Можело да се направят няколко опита, по 30 лева всеки и тогава не издържах и му казах на нахалника че аз за 30 лева ще оправя жена му с гарантирано качество. Утре вероятно ще мога да поставя снимки. Благодаря за включването.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2018 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Като имаш път насам донеси го да го погледна.
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 1:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти,

Направи снимка на платката.(детайлна) Огледай за сериен порт(вътре).
100% е с busybox ... Виж дали telnet порт-а е отворен
Виж колко MB е флаш чипа... Като видим какво пише на платката би трябвало да можем да намерим от къде да свалим firmware...
Smile
И накрая ако нищо не се случва.. разпоява се флаша и се записва директно през програматора Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dyp7
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2010
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 20:41    Заглавие: Ресет на DVR Отговорете с цитат

Здравейте, имам 8 канален такъв модел. Флаша е с MX25L6406E и бина е в атача.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Съдържанието на серийната памет - добре. Вероятноста там да се намира администраторската парола не е малка. Ама....това нещо има ли паралена памет? Питам, щото ако има, то вероятноста паролата на администратора да е в кореновата папка(т.е. в тая именно памет) е не по малка. И като стана дума за пароли..... как записът на серийната памет ще помогне, в случай че е активиран администраторски акаунт, като не е известна паролата(ако тя е в серийната памет, де)?
За да е ясно - не се заяждам! Изобщо! Даже и аз(въпреки нулевият на практика интерес) Ви благодаря за желанието да помогнете.
Пиша в темата, щото от инструкцията за експлоатация на подобно изчадие, останах с впечатлението че действително няма парола по подразбиране(администраторска), което е.......абе.....не е.
По горе се писа за телнет. Какво като порта е отворен, като не можем да се логнем, щото паролата я нямаме?
потребител root
парола ???????????????
Щатите започват Великата Война с дребните източни братя(изглежда). Време е и ние да го направим - не купувайте недоразумения! Ефтиното излиза скъпо(древна английска поговорка).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 24, 2018 7:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Съдържанието на серийната памет - добре. Вероятноста там да се намира администраторската парола не е малка. Ама....това нещо има ли паралена памет?

Не знам дали си наясно, Иване, че това са серийни флаш памети и от 4-5 години се ползват такива за запис на фърмуера на повечето изделия ?
Все пак е 64MB http://www.macronix.com/Lists/Datasheet/Attachments/6681/MX25L6406E,%203V,%2064Mb,%20v1.9.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Мар 24, 2018 8:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм много наясно с тия неща, затова благодаря на всички, които искат да помогнат. Даже хич не съм наясно, но както и да е. Вчера опитах няколко похвата, безуспешно, но ми направи впечатление следното- въвеждам някаква парола, уж изчадието я приема и когато натисна ОК, ми излиза надпис "Грешна парола! Няма парола по подразбиране". Аз по принцип съм го отписал тоя DVR, ама така и така ми се подмята из краката, мислех да му вържа няколко камери и да го ползвам около блока, че взеха да правят бели. За пласиране и дума не може да става, защото новите HD са по-евтини от тоя, когато го вземах. Днес вероятно с колега ще направим опит да го подкараме. Ако не стане, има ли реален щанс да се презапише паметта? Презаписването предполага ли сваляне на чипа от платката?Струва ли си да се занимавам по-нататък?
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov