Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

питане за осцилоскоп
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1509

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам такъв траф, 250 VA. Ако ти трябва - на ЛС.
_________________
ststefanov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз като съм откачил зануляването меря така с осцилоскопа не знам колко години и не ме утрепал тока .С разделителен трансформатор е най добре но не е задължително .В някои от телевизорите и адаптери на лаптопи захранващият кабел въобще няма проводник за зануляване .
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 20:50    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Ами аз като съм откачил зануляването меря така .


Нам си години работя с осцилоскоп и първата работа ми е да му клъцна земята, трансформатор се слага за собствено успокоение но ако не се внимава токът пак дупчи пръстчета Wink .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Plamskia
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010
Мнения: 164
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 21:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Импулсните са мощни от 1000 вата до 1500.Не е оправдано да се слага мощен трансформатор за тях.Когато се измерват импулсните прекарани през трансформатор на входа на импулсните се получава боза от импулси щото пусковия удар ошашава генератора и не е истинско ако се захранва от мрежата.Зададох въпроси но не ми отговорихте на тях. Първичната намотка от трансформатора се свързва към контакта на фазата и нулата.Вторичната се свързва към буксата на осцилоскопа. Но зануляването на корпуса на осцилоскопа къде се свързва. Има болт на предния панел, и на сондата един извод който трябва да се свърже към 0V. И трансформаторът има екранираща намотка. Как е правилно да се свърже осцилоскопа към трансформатора за да мога да меря импулсните без да има проблем.Трансформаторът го купих 150 вата само за скопа.А ако трябва трансформатор за да меря импулсните през него цената е 380 кинта за 1.5 киловата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук има малко разделителни трансформатори, като втория е 1000 VA:
http://www.tashev-galving.com/423915-20-1/0/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8+220V-220V

Иначе за себе си, след първото късо , наистина минах на Fluke-та с батерии Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Plamskia написа:
Но зануляването на корпуса на осцилоскопа къде се свързва.


Според мен никъде не се свързва, щото ако го свържеш към земя, после до късото от измервания уред го дели само 1 диод.
Ако пък го свържеш към произволен край на вторичната намотка, тогава предполагам че ще има смущения в измерването когато си без сигнал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Plamskia
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010
Мнения: 164
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

За този букса която е оградена в червено. Тя е свързана на корпуса на скопа и е масата на BNC входовете и е масата на сондата. Масата къде се свързва. Един пич ми каза масата да я вържа на екраниращата намотка на трафа.Правилно ли мисля екраниращата да я вържа на зануляващата пластина на контакта.Но пък зануляващите пластини са свързани с нулата на контакта няма отделно зануляване в контакта са само фаза и нула.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=opt1457728033p.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече ти отговорих. И това не е зануляване а заземяване. И в нулата на контакта да го свържеш , пак ще си гърми Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2011
Мнения: 960
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 12, 2016 9:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Я се откажи, че ще вземе верно да те утрепе тока. Щом задаваш такъв въпрос значи нямаш елементарни познания! Къде ще ръгаш тогава в първичната страна на на импулсно захранване?
За чий ти е тоя разделителен трансформатор за осцилоскопа - ми в него вътре си има! И три разделителни трансформатора да туриш в момента който закачиш масата на сондата някъде в първичнта страна на импулсното, на корпуса на осцилоскопа ще се появи фаза през диодите на входния изправител. Ако си отрязал нулата, както те съветват, ще пипнеш да смениш нещо по обхватите и ще те треснат къде 300V амплитуда!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Мар 12, 2016 10:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Правилно е изследвания уред да се включи през изолиращ трансформатор. Разбира се, при мощни устройства, това е проблем. Когато става въпрос за много ремонти, трафа е задължителен. За единичен случай може да се ползва осцилоскоп с пластмасов корпус, включен през изолиращ трансформатор, или (в краен случай) с откачен занучавящ проводник. Такъв осцилоскоп е С1-118А, който фабрично няма зануляващ проводник. При всички случаи, преди включване на сондите се проверява за наличие на опасни потенциали включително и с малка крушка, защото волтметъра винаги ще показва "нещо", но не се знае капацитивно ли е или галванично. Проверката с фазомер е задължителна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov