| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 19:39 Заглавие: |
|
|
Конкретно за това за което искаш да го ползваш има едни малки устройства които се вграждат в ключа на лампата и усигуряват плавно палене.Мисля че се предлагат на сайта на Млад конструктор.Провери там защото един приятел май си взима такива с наложен платеж.Вътре има някакъв триак и съответната времезакъснителна група. Намерих ти и линка заповядай http://www.mladkonstruktor.bg/e-shop/shopping/product_details.php?id=124&product_id=1802 _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 20:09 Заглавие: |
|
|
| Точно тези от импулсните,няма да имат смисъл-малко име съпротивлението студени.За твоя случай ще ти трябва нещо от порядъка на 100 ома 1 ампер работен ток и висока стръмност.Нашия пазар не е наситен с термистори,ще трябва да го поръчваш по каталог и цената му едва ли ще е подходяща за защита на лампа струваща 80 стотинки,но ти си знаеш... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 20:40 Заглавие: |
|
|
sacho, благодаря за информацията, разгледах линка.
Най- вероятно е така, като казваш.
Stoy40, за стойностите си прав. 5 ома на студено едва ли ще успеят да направят някаква защита на 100 вата крушка, която студена е около 36 ома...
А и тока, протичащ през елемента не успя да го загрее; за съжаление не успях да измеря стойността след като е поработила крушката около 1/2 минута.Но все пак не се отказвам от идеята си- признай, че е приложима....хм.... ако цената на бройка е до левче...
Нямам представа за точната цена и необходимата характеристика, а и другото, за което се сещам е загряването- трябва да се вземат мерки да не е фатално за мястото, където ще се постави  _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pesho Опитен потребител

Регистриран на: 24 Яну 2005 Мнения: 119
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 21:31 Заглавие: |
|
|
| Чаркът се нарича варистор, а не термистор! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 21:38 Заглавие: Re: Елемент в захранване |
|
|
Pesho, много категорично си сложил удивителната, но май не си прочел внимателно за какво става дума:
| bobykafe написа: | | ...прилича на керамичен кондензатор, свързват го последователно на входния предпазител |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pesho Опитен потребител

Регистриран на: 24 Яну 2005 Мнения: 119
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 21:56 Заглавие: |
|
|
| [b]RC, ами как да се свърже? Варисторът е елемент с нелинейна волтамперна характеристика (не е крушка) и затова се свързва ПОСЛЕДОВАТЕЛНО на защитаваната верига. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pesho Опитен потребител

Регистриран на: 24 Яну 2005 Мнения: 119
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 21:58 Заглавие: |
|
|
| Корекция - и крушката има нелинейна ВАХ, но не се свързва последователно. Sorry. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Дек 01, 2005 22:37 Заглавие: |
|
|
Брей, брей....
да не се сдавите....
Stoy40, линка не се отваря!
я кажи направо какво да търся там
п.п. може би http://dkc3.digikey.com/PDF/T053/SectG.pdf _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Дек 02, 2005 12:22 Заглавие: |
|
|
| Търси: thermistors ->overcurrent devices ->inrush current limiter ICL..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|