Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

UPS + акумулатор
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Nachinaeshta написа:
Vladi, проблема е, че аз съм само офис асистент във фирмата. Системния ни администратор ми обясни това, което ви написах в първия си пост. А аз нямам НИКАКВА представа за какво става въпрос. Това ми е проблема - дадоха ми задача, а аз не мога да я изпълня.

Можем да ти помогнем да изпълниш задачата, но според мене трябва да пратиш системния ви администратор, да си поприказва тук с нас и да ни обясни по-точно ситуацията, защото трябва да се преценят какви са възможните и удобни за вашата фирма варианти. Вярвам, а се и вижда, че тук в форума има колеги, които с желание ще ви дадат съвет относно проблема. Поздрави!!!
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 62
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

по някаква случайност работя в една фирма която се занимава изцяло с инвертори и UPS-и които за сега се преработват и се изкарват клеми за акомулатори за кола........ за да карат повече ..... най - мощните са 750 вата номинал и 1200 VA максимал.. има 12 и 24 волтови... може и да може да се намери по-мощен от тях незнам , колежката може да помогне ако те интересува ще ти пратя на лично съобщение кординати ....... само казвай .....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2006 8:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано фирмата да не е ДТС. Видях едно тяхно чудо. Преработен китайски UPS, като единият изход беше станал вход за акумулатор. Наистина бяха се застраховали, като в книжката към него пишеше че може да работи продължително и без надзор с товар до 150W. А иначе UPS-а беше 500 или 600VA доколкото си спомням.
Върнете се в началото
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 239
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2006 9:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Nachinaeshta мога да ти помогна с по- подробна инф. за акумулаторните помещения ако те интересува . За да не пълним форума ето ти моя email : [email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 62
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2006 14:54    Заглавие: Отговорете с цитат

ами не е на Inform са
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
A--Viper
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Мар 2006
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър ден,
и аз се сблъсках с подобен проблем и след търсене из чичо гугъл попаднах тук.

Моята схема е следната
засега имам 2 UPS-a 500 и 1000 VA. Обаче се оказа че спирането на тока във въпросното помещение, не е за по минута две, а е за над 1 час понякога.

Търся си решение UPS + акумулатори. След търсене из нета попаднах на една БГ Фирма, от която в момента чакам отговор за цени. По електромер хабим ~570W на час. Което не е много, но след последното спиране не успяхме с агрегати да пуснем обратно техниката (предполагам защото UPS-ите бяха издъхнали и почваха да смучат много ток при пуска).

Бих се радвал да ме ориентирате ценово към решение което да държи да речем 1/3/9 часа. Ако може да има и малко резерв, тъй като засега за 570W, но не се знае след 2 месеца какво ще стане.

Това, което съм "осъзнал" за момента е, че ми трябва мин 600VA UPS.

Цитат:
Времето на автономна работа при този тип UPS зависи от капацитета на използваните акумулаторни батерии и коефициента на полезно действие на инвертора. Приблизително времето може да се изчисли по следната формула, като не се отчита коефициента на полезно действие:
T = Ah x 12 V/Po,
където:
Po - моментна консумирана мощност;
Ah - капацитет на акумулаторната батерия;
T - време на автономна работа;
12 V - напрежение на акумулаторната батерия;
Пример: Използва се акумулатор с капацитет 60Ah, консумираната мощност в момента е 100W. Следователно времето на автономна работа е:
Т = 60х12/100 = 7,2 h

Т.е. T = 60x12/600 = 1,2 h В моя случай. Остава да намеря UPS, който да го храни този акумулатор. Освен това, ако искам по-дълга автомоност, означава 2 акумулатора * 60Ah и т.н.

С две думи забил съм на степен "кой е подходящия UPS".

Благодаря на отзовалите се предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 13:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако UPS-ите са ти line interactive имай на предвид, че инверторите им няма да издържат на продължителна работа.
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
A--Viper
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Мар 2006
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Затова питам. Предложения за UPS-a? Чувал съм, че има магазини, където продават само електрониката ...

На теория всичко ми е ясно ... само откъде какво да купя Wink.

Също така съм виждал в действие една система с 8 акумулатора UPS 220 към 100 V, но с отделна зареждачка, тъй като тази на UPS-а не издържа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 239
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Пет Мар 03, 2006 19:45    Заглавие: Отговорете с цитат

не знам какъв UPS ще вземеш но ако сложиш допълнителни акумулатори ти трябва зарядно за тях като те се вкл. през контактор или реле <когато отпадне 220V се вкл. допълнителните акумулатори паралелно на тоя в UPS-a ,а когато дойде 220V релето ги прехвърля към зарядното>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals