 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Съб Фев 11, 2006 12:12 Заглавие: |
|
|
Писах го в друга тема, ще го повторя и тук.
Не е толкова скъпо при официалните сервизи. Говорим за Опел и Форд. За Фиат нямам сведения, а от маркови машини MB и BMW не се интересувам. За VAG ако е с IMMO 1 или 2 е по-оправдано просто да се изхвърли имобилайзера и да се сложи заменител. Тези имобилайзери са рядко дърво и вероятността някоя сутрин да не запалиш е повече от приемливият минимум. Адаптацията им е така измислена от производителя, че е як хумор.
Значи ползват се най-различни транспондери в зависимост от типа на колата, годината на производство и т.н.
Има производство на TI, AVR, Philips и т.н. Честотите на които се активират са различни, начинът на комуникация е различен и т.н.
Всички имобилайзери обаче се характеризират с един общ проблем. Това са смущенията в захранващото напрежение довеждащи до загуба на данни. Частните проблеми са, че всеки тип имат някакви грешки още на идеен етап.
Проблемите се решават по 2 начина:
1. При дилъра. Той ако не става ще ти замени комплект имобилайзер заедно с блок за управление на двигателя и т.н. Но в общия случай с оборудването с което разполага при липса на дефекти по електрониката се справя.
2. При "майстора". Четене на RFID чипа ако го имаш, ако не набавяне на нов. Запис в паметта на имобилайзера на съдържанието на RFID. Адаптация на имобилайзера към блока за управление и т.н. В някои случаи е оправдано просто блокът на имобилайзера да се замени с имитатор и до там да се приключи с цялата одисея.
Горе-долу това е.
P.S. Търся съидейник със СВОБОДНО ВРЕМЕ и опит в работата с едночипови компютри за съвместна дейност. Условията които предлагам ги описах в една друга тема. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil_vr Нов потребител

Регистриран на: 10 Фев 2006 Мнения: 34 Местожителство: vratsa
|
Пуснато на: Нед Фев 12, 2006 20:10 Заглавие: |
|
|
| Vaklin написа: | Писах го в друга тема, ще го повторя и тук.
Не е толкова скъпо при официалните сервизи. Говорим за Опел и Форд. За Фиат нямам сведения, а от маркови машини MB и BMW не се интересувам. За VAG ако е с IMMO 1 или 2 е по-оправдано просто да се изхвърли имобилайзера и да се сложи заменител. Тези имобилайзери са рядко дърво и вероятността някоя сутрин да не запалиш е повече от приемливият минимум. Адаптацията им е така измислена от производителя, че е як хумор.
Значи ползват се най-различни транспондери в зависимост от типа на колата, годината на производство и т.н.
Има производство на TI, AVR, Philips и т.н. Честотите на които се активират са различни, начинът на комуникация е различен и т.н.
Всички имобилайзери обаче се характеризират с един общ проблем. Това са смущенията в захранващото напрежение довеждащи до загуба на данни. Частните проблеми са, че всеки тип имат някакви грешки още на идеен етап.
Проблемите се решават по 2 начина:
1. При дилъра. Той ако не става ще ти замени комплект имобилайзер заедно с блок за управление на двигателя и т.н. Но в общия случай с оборудването с което разполага при липса на дефекти по електрониката се справя.
2. При "майстора". Четене на RFID чипа ако го имаш, ако не набавяне на нов. Запис в паметта на имобилайзера на съдържанието на RFID. Адаптация на имобилайзера към блока за управление и т.н. В някои случаи е оправдано просто блокът на имобилайзера да се замени с имитатор и до там да се приключи с цялата одисея.
Горе-долу това е.
P.S. Търся съидейник със СВОБОДНО ВРЕМЕ и опит в работата с едночипови компютри за съвместна дейност. Условията които предлагам ги описах в една друга тема. | аа pcf7931 ми бил транспондера , малии ,павлик позна от 100 км. моите уважения! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Нед Фев 12, 2006 20:46 Заглавие: |
|
|
Ми то има едно pdf'че в което пише на коя кола какъв е чипа. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VTR Гост
|
Пуснато на: Вто Фев 14, 2006 9:37 Заглавие: |
|
|
Резервен вариант за скапан ключ.
С фиатите дават в запечатън плик с механичния и електронния код на ключа.
Т.е. ако ключа се скапе или си имате обикновен дубликат без електоника в него, може с педала за газта да вкарате кода, да запалите и се преберете примерно от Варна до София. Това е оказано подробно в книжката която върви с колата.
Вероятно това трябва да го има и при другите марки. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil_vr Нов потребител

Регистриран на: 10 Фев 2006 Мнения: 34 Местожителство: vratsa
|
Пуснато на: Вто Фев 14, 2006 10:37 Заглавие: |
|
|
аа,добре и мерси, за фият -да те е яд тука ме ограмотиха достатъчно ,понеже нямах представа за тия ключове и като ми хартисат пари ще пиша тук да каже кои ги копира и ще си извадя кода или още един pcf . И мерси към форума че ме посрещнаха така културно ,тва за мен не е нормално .успех ,които прочете това и пари и то все повече ,че цените скачат а труда пада. чао! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|