| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Дек 22, 2006 23:08 Заглавие: |
|
|
| toltec написа: | | Това с правоъгълните импулси ( при мерене на мощност ) не разбрах от какъв зор е ???Това което ELP написа е най-лесния и точен начин |
Така най- добре се индикират изкривяванията.Когато изходния/усилен/правоъгълен импулс е деформиран ,веднага се разбира за какъв вид изкривяване става дума.В момента скенера ми не е при мен,но след време ще "пусна" една снимка с подобен вид изкривявания.При синусоида,окото не може да регистрира всички"забежки" на изх. сигнал,спрямо входния. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Дек 23, 2006 0:22 Заглавие: |
|
|
Извинявайте че се намесвам ама като четох как ще се мери мошност на усилвател с мултицет и т..н.Реших да споделя как би трябвало да стане 1 трябва синусоидален генератор това е най важното и товара да не са говорители. Е вие сте по нататък.Ако това не се направи ще се измерят само таратанци. ПП това важи за транзисторните стъпала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Дек 23, 2006 0:48 Заглавие: |
|
|
| Ако ще се измерва само мощност,без да се вземат впредвид евентуалните изкривявания-аз съм до тук.Все пак,става дума за усилвател,а не за нагревател. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 23, 2006 18:13 Заглавие: |
|
|
| Интересно какви изкривявания освен скоростта на нарастване ще хване със правоъгълни импулси ,ако има и входен филтър хептен не можете да добиете представа за АЧХ и динамичните изкривявания.Освен това шансовете да опука стъпалото при пълна мощност със правоъгълни импулси е много висока. Що се отнася до изкривяванията смятам че без ограничаване на синусоидата те са под 10% ,пък и въпроса не беше "как да измеря максималната изходна мощност при зададен КНИ " |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Дек 23, 2006 19:50 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Интересно какви изкривявания освен скоростта на нарастване ще хване със правоъгълни импулси |
Абсолютно всякакви изкривявания без може би единствено хармоничните. Така се виждат най дабре. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 24, 2006 4:16 Заглавие: |
|
|
Че тези хармоничните ,или Нелинейни както е прието да се наричат са основен параметър и ти повтарям ако има входен филтър за честототно ограничаване тогава какво правиме? Айде стига сме си мерили .....
точния отговор на така зададения в началото въпрос го дадох ,останалото само разводнява темата ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|