 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 22:46 Заглавие: |
|
|
Tsuko,
Мисля, че екраниране с медно фолио на мрежови трансформатор не помага. То е подходящо при вискочестотните (импулсните трансформаторчета). slav4o.com може да направи една рамка от стоманена ламарина около трафа и да я замаси заедно с него. Само ламарината да не опира в трафа, че тогава ще се чува постоянно един брум
... друго което мога да допълня е да замаси корпуса на потенциометъра |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 22:59 Заглавие: |
|
|
| Не го карайте да се занимава с глупости човека! За едно стъпало е необходимо да си прекара правилно екранираниращите проводници без да се получават затворени контури ,и няма никакви проблеми,па макар и да минават до сами трансформатора проводниците. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 23:55 Заглавие: |
|
|
| emilm написа: | | Не го карайте да се занимава с глупости човека! За едно стъпало е необходимо да си прекара правилно екранираниращите проводници без да се получават затворени контури ,и няма никакви проблеми,па макар и да минават до сами трансформатора проводниците. |
Напълно изчезна брума като ги нагласих. Пробвах да увия единия проводник около трансформатора и се чу силен брум. С едно стъпало въобще го нямаше този проблем, чак като свързах двете и тогава се появи въпросното бръмчене. Мисля че проблема е решен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|