| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Юни 10, 2006 21:18 Заглавие: |
|
|
velo По нашия край чакаме резисторите да почернеят ,че да се усъмним в тях.Гошо е колега ,който има самостоятелен сервиз и едва ли ще чака подобни съвети да смени кондензаторите . _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юни 11, 2006 17:27 Заглавие: |
|
|
До транзисторите е иска си оригинални,чисто и просто(като къпано ченге )-нищо повече-с кви ли не съм мъчил да ги сменям.Ако не можеш да ги намериш,казвай да ти пратя,въпреки че повечето се продават и в eshop.bg _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 10:14 Заглавие: |
|
|
С оригиналния и с BCP53 се държи по един и същи начин.Като откача захр. на процесора си дига 16В. С външно захранване си тръгва винаги нормално.Диода и кондензатора за 16В. съм ги сменял. Накрая ще му сложа едно трафче за стен бай , че взе да ми писва от този Принц.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 25, 2008 12:34 Заглавие: |
|
|
| Малко е старичка тази тема ,но понеже скоро правих същото захранване със същите признаци да напиша -може някой да му е от полза. Оказа се че кондензатора 33нано ,който определя честотата на блокинг генератора на шима е изменил стойността си и той работи на около 50КХц ,но транзистора не достига насищане и дава 3 волта на стендбай. При смяна на кондензатора с нов -всичко се оправи и получих 13В . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|