| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Яну 06, 2007 13:30 Заглавие: |
|
|
| Не съм казал но на корпуса пише TDA2030A , която както видях преди малко има захранващо напрежение до +-22в значи не трябва да има проблем със захранването, което е малко над +-18в . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
XPAHKO Активен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 91 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Нед Яну 07, 2007 17:31 Заглавие: |
|
|
| Жертвай още една(нали имаш няколко) като намалиш тока в покой."Пипни" обратната връзка.Но много е вероятно да са ментета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Яну 07, 2007 18:00 Заглавие: |
|
|
| Малко не мога да те разбера - как да намаля тока на покой и какво да и правя на ОВ. И е опасно да не стане жертва говоритела . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
XPAHKO Активен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 91 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пон Яну 08, 2007 22:41 Заглавие: |
|
|
| Като начало нагласи тока на покой чрез резисторния делител включен към входа.Трябва да е около 40mA.Намали коефициента на усилване по напрежение чрез елементите на ОВ.Не зная по каква схема работиш,но като се разрових TDA2030 навсякъде е захранена с не повече от ±14-15 V.Така че вероятно не издържа на подаденото напрежение,или си спестил диодите които защитават схемата от пренапрежения. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пон Яну 08, 2007 22:50 Заглавие: |
|
|
| Диодите са на мястото си и са проверени , чрез резистора на неинвертиращия вход ли се нагласява тока на покой ?Ако е така е много вероятно там да е проблема защото при 2030 той е 22к , а при 2020 е 10к. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|