| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Колев Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2006 Мнения: 532 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Фев 10, 2007 22:51 Заглавие: |
|
|
| Щом искаш простички работи днес и аз се занимавах с TDA 2040. 2 по 22 вата HI Fi. Свири доста добре. В атача съм закачил схемичка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
crazy-master Нов потребител


Регистриран на: 15 Окт 2006 Мнения: 22
|
Пуснато на: Съб Фев 10, 2007 23:21 Заглавие: |
|
|
Колев мерси тази схемичка ще си я направя ,но защо ми се вижда че е 1x22
Аз снощи си направих с TDA1554 горе долу става има доста шум,но сигорно защото го пуснах от акомулатор без кондензатор.
Но ми се иска нещо поне 30вата да ми предложите лесно за правене,за да мога да си захраня поне малко басс-касата
И искам да попитам как може да се свържат двата канала на един усилвател за да се увеличи мошността(например 20W като се свържат двата канала в един става 40W), това го бях прочел в един форум ,но не бе ше обяснено  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Колев Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2006 Мнения: 532 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Фев 10, 2007 23:35 Заглавие: |
|
|
Оопс грешката е моя Извинявай crazy-master явно съм си мислил за нещо друго. 1 (едно) по 22 вата е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Фев 10, 2007 23:44 Заглавие: |
|
|
| Колев написа: | Оопс грешката е моя Извинявай crazy-master явно съм си мислил за нещо друго. 1 (едно) по 22 вата е. |
Е па ще сложи 2 чипа и ще има 2 канала.
http://www.silistra.bg/hamradio/magazine/rte-1993-04.djvu
На 5та страница има 50вата с TDA2030 (може да сложи и братята му) и два външни транзистора.
Просто ,лесно и свири добре. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikolovs Активен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 96
|
Пуснато на: Нед Фев 11, 2007 0:11 Заглавие: Re: Търся лесна за правене схема на усилвател с добри показа |
|
|
| crazy-master написа: | Значи сега започвам да се занимавам с ел.техника,онзи ден си направих едно усилвателче 2x20W,но сега ми се иска да се опитам да си направя някое друго
Трябва ми да е с мошност поне 30W и да не е с много сложна схема(добре ще е да не са и много скъпи елементите защото,ако "гръмне"...)
Благодаря предварително на тези ,който се опитат да ми дадът съвет  |
по добре пробваи с тда 7294 или m3886 , схемите са лесни за изпълнение,свирят чудесно за парите си ,а и неса кои знае колко скъпи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Фев 11, 2007 16:50 Заглавие: |
|
|
| Извинявам се за offtopic-a, но понеже забелязах, че стана въпрос за транзисторния на hobbykit искам да попитам следното-в описанието му пише "Максимален ток - 2А" това е консумираният нали? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikolai_1 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2005 Мнения: 461 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Нед Фев 11, 2007 21:22 Заглавие: |
|
|
Ето и нещо от мене със сравнително малко елементи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 11, 2007 21:39 Заглавие: |
|
|
| Nikolai_1 написа: | Ето и нещо от мене със сравнително малко елементи. |
Kъде го  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikolai_1 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2005 Мнения: 461 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Нед Фев 11, 2007 22:02 Заглавие: |
|
|
| showMANiak написа: | | Nikolai_1 написа: | Ето и нещо от мене със сравнително малко елементи. |
Kъде го  |
О,извинявам се мислех че съм успял да прикача схемата,но явно не съм.Ако някой може да ми обясни как става фокуса...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Колев Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2006 Мнения: 532 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Фев 11, 2007 22:18 Заглавие: |
|
|
| Nikolai_1 написа: | О,извинявам се мислех че съм успял да прикача схемата,но явно не съм.Ако някой може да ми обясни как става фокуса...  |
Прочети Въпроси и Отговори. Може би ще разбереш.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|