| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пет Мар 02, 2007 23:39 Заглавие: Re: Антена |
|
|
| ji4kajiata написа: | Абсолютно пълна боза, такива са прадавателите. Аз тествах на покрива на хотел ботевград и разглеждах филтрите има супер много хармоник. Филтрите не са качествени особено на радио Фаворит.
|
има КРС пуснете оплакване бе хора _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Мар 03, 2007 0:11 Заглавие: |
|
|
| Антената е свързана с 75 ома коаксиален кабел (около 10 м ) , съгласувана е с U коляно , приемника ми е аналогов с цифрова настройка - AKAI AT-A305L с коаксиален вход. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Съб Мар 03, 2007 12:37 Заглавие: Антена |
|
|
Супер. Дай ми тояната дължина на коляното и вибратора на антената, ще ти из4исля супер конструкция от 8-12 елемента или 1 J антена.
А междодругото на запад на къде точно си я насочил да гледа, защото моята е леко на югозапад и се ловят по-малко. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Мар 03, 2007 16:44 Заглавие: |
|
|
И моята е така насочена ( малко на югозапад ) . Повече от 3 елементна мисля че не ми е необходима , даже се чудех дали да е 3 или 2 елементна . Ако все пак искаш да знаеш размерите са : 1,45 м за вибратора и 1 м за У коляното . проблемът за който питам в първия пост най-вероятно е от стените защото когато преместих антената всичко си се хвана във вертикално положение ( всички български ) , чуждите ги хващам по често в хоризонтално . Например : на 94,9 вертикално хващам FM+ , a хоризонтално някаква сръбска станция. Имам още един въпрос :
понеже мисля да качвам антената на тавана но нямам възможност да е над керемидите , та дали това ще пречи ? А и тогава кабела ще е дълъг 20-30 м - дали ще е нужен усилвател? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
After_Dark Опитен потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2005 Мнения: 474 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 12:02 Заглавие: |
|
|
ako ти се занимава тури един вибратор 300 ома (шлейф,сгънат) вертикален, балун и усилвател директно за него закачен, добре изолирай от влага примерно със силикон, захранването по коаксиалния кабел се подава
еднотранзисторен усилвател с някой полевак с малък шум и усилване 5-6 dB макс
ако ше е на покрива задължително яко заземяване
PS ей тва изпадна от братушките на първо ровене
лесни са и са насочени даже  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 17:54 Заглавие: |
|
|
| Абе антената вече е готова и няма да се прави друга , няма да е баш на покрива ами ще е под керемидите и тва ми е интересно дали ще пречи ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
After_Dark Опитен потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2005 Мнения: 474 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 18:29 Заглавие: |
|
|
не би трябвало да пречи
остава само да я заземиш - ако няма гръмоотвод сградата 4-8 кв.мм кабел към читаво земно по най-краткия път надолу
важно е - повярвай  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 20:22 Заглавие: |
|
|
| Предполагам че е важно за живота на тунера при гръмотевици . Казваш че ще е нужен усилвател при тази дължина на кабела ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Мар 05, 2007 17:32 Заглавие: Re: Антена |
|
|
| ji4kajiata написа: | Филтрите не са качествени особено на радио Фаворит.
|
Само филтрите ли ? Според мен и "Музиката"
А за какви цифрови приемници говориш ?
А при тази дължина на кабела определено ще ти трябва усилвател. Даже ако имаш китайски антенен усилвател за телевизор може да пробваш с него, те имат голямо усилване. Има даже такива дето ги водят до 36dB със регулиране. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 12:50 Заглавие: |
|
|
Един последен въпрос свързан с усилватела :
Дали ще има проблем ако поставя посочените елемени (на схемата в атача) в тунера за да мога да захранвам усливатела по коаксилания кабел.
Благодаря на всички които помагаха ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|