| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
blusky Нов потребител

Регистриран на: 21 Май 2007 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 13:08 Заглавие: Благодарности! |
|
|
Благодаря за отзивчивостта на daminad, toltec, Bojilov( az postavih vypros i v saita na Bojilov, zastoto ne moga da se orientiram...), borko30, wesko dilow, за всички практически съвети, мнения и указания към литературни източници( аз също намерих библ. данни на книга "Антени"( как да направим сами антена) от Илия Кънчев в internet , но търсех точно такива съвети от специалисти като вас, които са се сблъсквали с трудностите.
Препращам Вашите отговори на сина ми и той Ви благодари, че чете отговори на български( всички от екипажа са други националности) и на компетентни технически лица. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blusky Нов потребител

Регистриран на: 21 Май 2007 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 13:45 Заглавие: ВЪПРОС |
|
|
Драги събеседници,
Току-що получих следното запитване към Вас от гр. Аугуста(източната част на Сицилия... но няма нищо "за завиждане" защото са вечно на реид за товарене или разтоварване или пътуват...)
pitai vav foruma slednoto:
govoritel 8 ohm mostnost 4watt se regulira s 500 ohm reostat.
moze li da se polzva 1000,5000,10000=10k ohm.ste natovari li
shemata?kakvi
ste sa posledizite ot zamana s po-golam
( предавам го с кирилица)
Питай във форума следното:
говорител 8 Оhm, мощност 4 Watt се регулира с 500 Ohm реостат.
Може ли да се ползува 1000,5000,10000=10к ohm, ще натовари ли схемата? Какви ще са последствията от замяна с по-голям. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 14:02 Заглавие: |
|
|
Ако при сегашното положение в двете крайни състояние на реостата има реално регулиране от min до max, то замяната му с който и да е от посочените ще доведе до намяляване (стесняване) на зоната в която става това регулиране.
Естественно те трябва да са с подходяща мощност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 14:05 Заглавие: |
|
|
| Схемата няма да се натовари но регулирането на силата на звука на говорителя ще стане с много малък ъгъл на завъртане на оста на потенциометъра, което е неудобство. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 14:21 Заглавие: Re: ВЪПРОС |
|
|
| blusky написа: | pitai vav foruma slednoto:
govoritel 8 ohm mostnost 4watt se regulira s 500 ohm reostat.
moze li da se polzva 1000,5000,10000=10k ohm.ste natovari li
shemata?kakvi
ste sa posledizite ot zamana s po-golam
( предавам го с кирилица)
Питай във форума следното:
говорител 8 Оhm, мощност 4 Watt се регулира с 500 Ohm реостат.
Може ли да се ползува 1000,5000,10000=10к ohm, ще натовари ли схемата? Какви ще са последствията от замяна с по-голям. |
Не е проблем да се сложи и 1000ома и 5000 и 10000 ома-няма да натовари нищо-проблема е че най-вероятно малко като врътне и звука ще се усилва много рязко и няма да е удобно така. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blusky Нов потребител

Регистриран на: 21 Май 2007 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 14:21 Заглавие: Благодаря! |
|
|
| Благодаря на RC i pamporov за мненията и съпричастието, веднага ги изпращам ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blusky Нов потребител

Регистриран на: 21 Май 2007 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 14:29 Заглавие: Благодаря! |
|
|
| Благодаря и на г-н Божилов за съпричастието! Изпращам и неговото мнение! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|