 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Сря Май 30, 2007 14:35 Заглавие: |
|
|
Засега съм на варианта с вентилаторите. Но може да послужат и достатъчно бързи клапи пред тях. Но съм разработил цялата система, чак и софтуер и хардуер за управлението-цялата система се управлява от лаптопа. Идеята е да поставя "памет" на всеки вентилатор, за да реагира само на промяна на състоянието. Така или иначе не очаквам от него да тръгне веднага или да спре моментално, въпреки че е доста бърз.
Какво мислите за MC74AC573? Дали ще свърши работа? Има разрешаващ вход... Нека каже някой ако я е използвал. А пък аз вероятно ще купя няколко за проверка. Има 8 входа и 8 изхода. Така ще ми трябват само 150 такива схеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Май 30, 2007 15:14 Заглавие: |
|
|
А пробва ли с диод преди вентилатора и кондензатора? Малко не го схванах, но ме интересува следното :
1. каква част от времето вентилатора е захранен /т.е. колко ти е запълването на импулса/
2. колко време трябва да работи /средно/ и след колко време да спре _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Сря Май 30, 2007 20:12 Заглавие: |
|
|
Успях с посочената интегрална схема. Така промяната на състоянието става само при команда на разрешаващия вход на схемата. За това използвам командите за развивка на редовете. И всичко си дойде на мястото. Със 150 схеми и няколко инвертора всичко ще работи както трябва.
С това закривам темата. Благодаря на всички отзовали се! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|