Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как се свързва тази лампа.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ek3ekytop
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2007
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 1:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще пробвам дано се получи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 6:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Този начин на свързване тестван ли е на практика лично от Вас?

emomee -Да тестван е с различни лампи ,мислиш ли ,че ще предлагам измислици ,само мощността може да се окаже проблем ,но е вярно ,че има до 24 ватови енергоспестяващи. Ако свети по-слабо тогава единственото решение остава в мосю Бриколаж или други подобни да си търси електронен баласт за съответната мощност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 8:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете ме!Изпаднал съм в заблуда,че връзвате две лампи
в паралел!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юли 2006
Мнения: 453
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 8:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Че на всички енергоспестяващи се използват и четирите извода.През кондензаторите се подава напрежението на реотаните.Вижте и един сайт със схеми на такива ламби: http://www.pavouk.org/hw/lamp/en_index.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joda
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 417
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 11:36    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP, критиката беше отправена към мен защото писах че електрониката има само 2 извода за пурата. Явно съм съм попаднал на някаква странна китайска имитация а и беше преди доста време. Приемам че е нормално да са 4 изводите. И за питащия е разбира се по лесно да са 4. Съжалявам за дезинформацията и благодаря на ShaGratH^ за линка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм виждал такава лампа,ама ми се струва странно да е чак 55W,да не е станала някаква грешка.Ако стартера не се изключва нагревателите на лампата биха светили преди да игори,а запалването е малко вероятно.За бързото изгаряне по скоро е виновен некачествения дросел.Нещо в системата е менте,но най малко стартера...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Юни 2005
Мнения: 513
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 17:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Joda спокойно можеш да си заложиш и два пръста,защото има схеми ,които работят с два и с четири извода.От горе на всичкото има такива и с три извода .Първите се наричат баласт с студен , а вторите с топъл старт.Тия с три извода не знам как ги водят но при тях греят само единия "реотан".Работя с тия гадости и смея да твърдя ,че всеки производител си гласи лампите и елементите към тях да работят само в комплект Evil or Very Mad С други думи в случая стартера е проблема.Точно тая лампа не сам я пипал и ме притеснява дали не е направена само за електронен баласт.Но ако слагаш електроника предпочитай с четири "крачета'.и още нещо НЕ НОСЯТ НА ВЛАГА .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kableman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Авг 2005
Мнения: 194
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.pavouk.org/hw/lamp/en_index.html Ето и един интересен саит и от мен. дано ти хареса някоя схема. В електромаркет в варна има доста модели електронни баласти има и китаиски има и от други производители.евтини са.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ek3ekytop
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2007
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще пробвам първо с електрониката от енергоспестяваща.Кажете как точно да ги вържа крачетата.

P.S
Mного благодаря за отговорите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юли 2006
Мнения: 453
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Ще пробвам първо с електрониката от енергоспестяваща.Кажете как точно да ги вържа крачетата.
Значи ако има 4 извода електрониката всяка излизаща жичка от платката се връзва със срещустоящата на нея от лампата, тоест първа от платката към първа от лампата и така до четвъртата.После пускаш и мижиш да не гръмне Wink
Цитат:
Тия с три извода не знам как ги водят но при тях греят само единия "реотан"
да ти кажа незнам дали греят, но препдолагам че на двата се подава захранващо напрежение, а на третия се подават стръмни високоволтови импулси, че да се йонизират газовете в тръбата.
Edit: Чак сега видях първия пост на питащия-че е за аквариум лампата.В такъв случай трябва обезателно електрониката да е извън аквариума (влагата).Може да помислиш за готови кутийки-по магазините за електронни компоненти ги има
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals