 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 20:17 Заглавие: |
|
|
Продължавам с темата, по идея от бай Тишан направих заменка, вместо TDA8140, направих едно стъпало с КТ940 и ТМС-21 от Електрон 380. Заработи почти перфектно, само дето на стенбай режим, незнайно откъде на базата на BU508 има някакви мижави генерации, (на базата на КТ 940 няма нищо!!!) и това го кара да прави все пак някакво напрежение в ТХО-то, понеже захранването си работи на този ТВ и при стенбай. Проблема е че в този никакъв режим BU508 загрява доста. Може би към 70-75 градуса, още не съм ги мерил но си опарих пръста А в работен режим е почти студен! Някакви идеи?
РС-Сега мерих - 98 градуса по Целзий! в режим на стенбай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 21:13 Заглавие: |
|
|
Изглежда все пак е от транзистора и неговия режим. ТВ си беше с оригиналния ON4542, който се спомина, след него го последваха още два BU508 от магазина, сега съм поставил 2SD2333 свален от някое шаси за скрап, и температурата и в работен режим и на стенбай не надвишава 33-36 градуса. А паразитните генерации в стенбай на базата му още си стоят Всички захранващи напрежения са филтрирани,  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|