 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mirk Активен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2007 Мнения: 59
|
Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 8:40 Заглавие: |
|
|
Варианта с дефектно токова защита също е добър но при условие че имаш трипроводна инсталация и много добро заземление в аквариума към третия заземителен проводик.
За повече информация за ДТЗ прочети PDF каталога на Шнайдерелектрик от следния линк: http://www.schneiderelectric.bg/bgnew/modules/catalog/content/index.php?id=7
За аквариума е подходящa ДТЗ като отелен модул + автоматичен прекъсвач избран с подходящ ток на задействане.Например модул ДТЗ Vigi C60 с най малката чуствителност 10mA. Това означава че при ток на утечка 10mA към земя (заземителния проводник) ДТЗ ще изключи автоматичния прекъсач и захранването.
Ако не можеш да спазиш условието за заземяване - понижаващ разделителен трансформатор 220/12V с двойна изолация. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 13:59 Заглавие: |
|
|
РАЗБИТ СЪМ  _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Павелари Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 23, 2007 20:54 Заглавие: |
|
|
| mirk написа: | | Ако не можеш да спазиш условието за заземяване - понижаващ разделителен трансформатор 220/12V с двойна изолация. |
А бе заземяване . . . Не си ли си задавал въпроса какъв е принципа на тест бутона на ДТЗ? На същия принцип ще сработи към нула взета преди ДТЗ-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|