 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 24, 2007 17:24 Заглавие: |
|
|
| naskoni написа: | | ...Оказа се че наистина входа не работи ,размених ги и сега работи от скарта,но нещо няма звук нито от пред нито от скарта.Тв иначе си работи нормално ,звука не минава през този чип а от скарта минава направо в аудио чипа.Какво може да има още грамнало | Звука от скарта не работи, защото не постъпват синхроимпулсите от гръмналия вход на чипа. Ако си разменил само видеото е нормално да няма звук нито отпред, нито от скарта.
Дали има още нещо гръмнало, може да провериш, като подадеш RGB и звук на скарта.
Иначе, за да има звук, освен жицата от V до A20 към скарта трябва да пуснеш и другите две жици от R към А2 и от L към А6. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 25, 2007 9:16 Заглавие: |
|
|
| Аз ги размених само че ги размених на самия чип,размених 1 с 6 крак на чипа на звука,но пак няма звук,днес ще пробвам с допълнителен звук към скарта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 25, 2007 15:12 Заглавие: |
|
|
| naskoni написа: | | Аз ги размених само че ги размених на самия чип,размених 1 с 6 крак на чипа на звука,но пак няма звук... | Крайното стъпало е общо за всички аудио-входове и щом работи го остави на мира. 1кр./R IN е вход за десния канал, а 6кр./NC няма вътрешна връзка с чипа. При такава размяна няма как да дойде звук.
| naskoni написа: | | ...днес ще пробвам с допълнителен звук към скарта | Това има смисъл, само ако включваш RGB на скарта, или ако за спорта продължаваш с диагностика на други повреди от токовия удар. Размяната на пиновете беше нужна само за диагностиката на чипа. Възстанови всичко както си е било и това, което трябва да направиш накрая, го пиша в червено: | vladimirstanoev написа: | ...може да пуснеш предното AV да върви и от скарта
...за да има звук, освен жицата от V до A20 към скарта трябва да пуснеш и другите две жици от R към А2 и от L към А6. | Т.е., за да има звук и видео както от предното AV, така и от скарта, трябва да пуснеш три жици и да прекъснеш 3 писти Кое не е ясно? V, R и L са чинчовете отпред, а А1-А21 е скарта. Схема имаш ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 10:20 Заглавие: |
|
|
| Благодаря мн колега размених ги и стана само 4е сварзах L с А6 иначе има звук на др скарт.Като свържа L с А6 и R с А2 всичко е точно.Наистина чипа CXA е гръмнал единия вход,но добре че е гръмнало само тази част от чипа ,а не целия.Благодаря още веднъж за помощта.Желая на всички колеги успех с ремонтите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 10:57 Заглавие: |
|
|
Между другото самия чип и той не е скъп-11лв е при Кацарските. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 28, 2007 0:55 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | Между другото самия чип и той не е скъп-11лв е при Кацарските. | Чипа не е скъп, но има още 7 вериги от скарта, които не са проверени. От две проверени (Vin, Vout) и двете са дали фира. Хубаво е да направи пълна диагностика и тогава да купува. Цената може да скочи, защото има голяма вероятност да е свирнал и някой вход на MSP-то . Според мен в случая, щом клиента е доволен от видеовход на скарта, по-добре да го остави така. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|