 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 11:14 Заглавие: |
|
|
| borko 30 написа: | | За реализирането на дадена схема обикновенно не стигат само съвети от форума !Има много правила -писани и неписани-които трябва да се спазват!Убедил съм се с годините че в тази област се трупа опит само с практика -успехи и неуспехи винаги носят неоценим опит с който всъщност си помагаме във форума!Нямаш ли основа поне да знаеш как да мериш елементите и да ги проверяваш дали са годни няма смисъл да се хващаш да правиш квито и да е схеми! |
Така е . Правенето на експерименти , без никакви теоретически знания , хей така само по задочни съвети (примерно от форума) най-често (почти винаги) води до неуспех и разочарования .
Аз реших че колегата (съфорумец) може да има желание да се научи , а това по моя опит става чрез паралелното прилагате на теория и практика (теорията малко трябва да изпреварва).
Ако наистина интересите му са само дотолкова да има реализирана някаква схема на платка , просто няма смисъл да си губи времето с наука , дава я на някой който може - и готово !
Малко извън темата :
------------------------------------------
Това за насърчаването мисля че е важно , не е изтъркано клише , напротив , всеки сам го осъзнава в един момент от живота си , когато се налага да убеждава някой млад близък човек да прави смислени неща
------------------------------------------
А все по-малко млади хора желаят да се занимават с електроника , те искат компютри с мно-о-о-го игри . Пък за какво им е електроника и хардуеър , те китайците всичко правят .
Пък и ние ще имаме по-малко конкуренция . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|