 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Дек 25, 2007 12:06 Заглавие: |
|
|
| nafo написа: | | Там е проблема с мощен резистор и голям траф. |
Какво имаш напредвид под голям траф? Да направим една проста сметка 15mаХ2Volt=30mw на диод 30mwX100броя=3W сато сложиш отгоре 30% за ограничителния резистор става 4,2W траф ,айде кажи го 5 Вата.Ако си виждал толкова изгорели импулсни захранвания, колкото аз няма никак да се чудиш къде ти е решението. 5 вата траф си е направо малък.А групите както искаш си ги свързвай 5х20 ,10Х10 ,20х5 само не забравяй да слагаш токоограничителния резистор ,че наистина стават пуканки  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 25, 2007 15:21 Заглавие: |
|
|
И обикновено трафче върши работа, не ти е нужна супер електроника. В зависимост от това какво намериш си правиш сметка в група по колко да са. Резистор при всички случаи. Отделената мощност не е кой знае колко.
Електронния траф (импулсно) за лунички е евтин вариант (по няколко лева са) обаче на всяка цена трябва да съблюдаваш консумацията да е ЕДНАКВА за двата полупериода. Иначе трафа вътре се пренасища и захранването гори веднага. Просто слагаш едните 50 диода в едната посока другите в другата. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Пет Дек 28, 2007 19:09 Заглавие: |
|
|
| Друг вариант е да измислиш динамична индикация - разхода пада драстично, можеш да свалиш консумацията до 50-60 мА без да намалее силата на светене. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|