 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 23:42 Заглавие: |
|
|
| ivan1959 написа: |
Е да, това е точно така, но аз по навик ги свалям, явно при Сони трябва да внимавам повече.  | Откато ги свалих на едно Сони и се вдигна пушилка пред клиента вече и аз не ги свалям на Сони-тата. Пък и те явно не случайно са оставили по-дълги кабелчета.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 13:00 Заглавие: |
|
|
| emoome написа: |
следното мое изстрадало правило
Винаги отпойвайте размагнитвачката ,ако се налага да се разединява
размагнитващата бобина!!!!Няма да сгрешите!-
-Освен случаите когато захранването на тв минава през размагнитвачката ,но това е друга тема...
....Два пъти ми е гърмяла (на филипс) размагнитвачка с изключена
размагнитваща бобина от тогава горното правило  |
Странно, никога не съм имал подобен проблем (което и нищо не значи де).Винаги правя квото правя и ремонтирам по телевизора и най-накрая преди да го захлупя чак му забивам буксите на размагнитващата бобина и на говорителя и досега не ми е опръщяла размагнитвачка.
Естествено-за Сонито не говоря,там е ясно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 13:18 Заглавие: |
|
|
Между другото-да не отварям нова тема,ако някой има под ръка размагнитване за една антика.
Става дума за много стар Telefunken-шасито е във формата на буквата П,само че обърната на обратно.За ремонт се дърпа назаде и разтваря настрани после като книга.На дъното е захранването със мрежов траф и някакъв DC-DC преобразовател беше и едни големи електролити.Отдясно е редовата и ТХО и каскада.Отлево е цветността със TDAта 21ва серия и тунера.Със 8 програми-сигурно е модел от края на 70-те.
Задължително портативен обаче.На големия му брат размагнитването е стандартно.
Значи на туй чуду размагнитването му е със позистор и варистор във една метална кутийка,която цялата се беше подпалила на въглен.Поне доколкото може да се съди от "тленните останки" .Та трябва ми тая ламаринена кутийка.
Размагнитващата бобина явно е някаква особена.Така и не можа да се удурдише-как ли не го мъчих-със двукрака размагнитвачка-гори бушона.Слагах му друга бобина и стандартна размагнитвачка-така става,ама пък остават петна.Явно козата си иска пръч.
Да не се чуди някой защо го ремонтирам туй чудовище-просто от антикварна страст.Нарочно не пиша точния модел,щото хартиения етикет на капака отдавна е паднал,а и телевизора е затрупан в склада в 8ма глуха и не ми се изравя а и общо везто е последна грижа на Партията.Лично мой си е-за колекцията от антики.А и не бързам да го правя-в момента имам съвсем други много по-неотложни задачи...сигурно седи затрупан в склада от 2 годин,и да го правя-ще е чак след нова година...даже не се знае дали след тая нова година или след някоя друга.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 14:13 Заглавие: |
|
|
| Да, доста античен модел. Обаче засега не ми е попадал на мен. Дано някой колега има нещо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|