Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

първична намотка
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
no money
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2006
Мнения: 198
Местожителство: Бургас/Созопол

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако смяташ с плътност на тока около 2.5А на мм^2 излиза почти толкова (1.375мм^2).
Повечето сметки май ги правят с около 3 А и тогава сметката е към 1.28мм. дебелина.

Благодаря за пожеланията!
Весели празници на теб и на всички във форума!
_________________
Времето е най-ценният ни ресурс, защото е единственият който не може да възстановим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 18:43    Заглавие: Отговорете с цитат

joda написа:
eler, не обърквай човека с индуктивности ... не че не са там де. Не е проблем да навие намотката вместо с един проводник с 2 или повече паралелно, стига да е достатъчно мястото и общото сечение (и брой намотки разбира се) да отговаря. И активното и реактивното съпротивления при еквивалентно сечение ще са еквивалентни за различните варианти.

Проводник с до 2мм диаметър продават до ЦУМ. Цената е около 25 лева на кило. Но ако ще купуваш може и да се окаже че е по-лесно и евтино да купиш готов траф (или трафове и да ги комбинираш). Има смисъл да го правиш сам ако имаш материалите или ти трябва нещо много специално.


къде до ЦУМ има магазинче или "сергия",даи малко повечко инфо ако обича6....

приятно изкарване на праниците Wink Cool
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joda
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 417
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 15:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Магазинчето е за ел материали и се намира на ъгъла на Веслец и Екзарх Йосиф . На картата от атача е оградено с червено.
_________________
Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

знаешли каква е цената на тези проводници "оринтеровачно"....
а честита нова година,всичко най-добро пич Wink
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joda
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 417
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 20:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Честита нова година на всички!

joda написа:
Проводник с до 2мм диаметър продават до ЦУМ. Цената е около 25 лева на кило. Но ако ще купуваш може и да се окаже че е по-лесно и евтино да купиш готов траф (или трафове и да ги комбинираш). Има смисъл да го правиш сам ако имаш материалите или ти трябва нещо много специално.

~25 лева на килограм. Сега още един път понеже явно не четеш: цената на саморъчно сглобен траф с купени материали на дребно, излиза по-дебела от готов траф. Към това добавяме и времето, мъките и несполуките по навиването, както и по-лошото крайно качество.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

ок благодаря за съвета,ще го имам в предвит,ако може и ощеедно досадно въпросче,да ми препоръчаш магазинче за трафчета по софия! Wink Wink
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам идея честно казано, навсякъде където продават. Потърси малко де. За какво ти трябва? Виж някой уред втора употреба който има такъв или подобен траф. Понякога е по евтино целия уред да купиш. На гърба на статуята на София на ъгъла уличката зад Булбанк (не знам коя е) с Тодор Александров има един ъглов магазин за втора употреба чарколяци и има и мощни трафове. Виж там дали няма да ти хареса нещо. Но се осведоми първо колко струва нов от този калибър, защото са си търговци да не метнат. Ако ти се види висока цената ги пазариш. Потърси по интернет. Ако не намериш друг разумен вариант тогава правиш.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals