| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
no money Опитен потребител

Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 198 Местожителство: Бургас/Созопол
|
Пуснато на: Нед Дек 23, 2007 21:54 Заглавие: |
|
|
Ако смяташ с плътност на тока около 2.5А на мм^2 излиза почти толкова (1.375мм^2).
Повечето сметки май ги правят с около 3 А и тогава сметката е към 1.28мм. дебелина.
Благодаря за пожеланията!
Весели празници на теб и на всички във форума! _________________ Времето е най-ценният ни ресурс, защото е единственият който не може да възстановим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 30, 2007 18:43 Заглавие: |
|
|
| joda написа: | eler, не обърквай човека с индуктивности ... не че не са там де. Не е проблем да навие намотката вместо с един проводник с 2 или повече паралелно, стига да е достатъчно мястото и общото сечение (и брой намотки разбира се) да отговаря. И активното и реактивното съпротивления при еквивалентно сечение ще са еквивалентни за различните варианти.
Проводник с до 2мм диаметър продават до ЦУМ. Цената е около 25 лева на кило. Но ако ще купуваш може и да се окаже че е по-лесно и евтино да купиш готов траф (или трафове и да ги комбинираш). Има смисъл да го правиш сам ако имаш материалите или ти трябва нещо много специално. |
къде до ЦУМ има магазинче или "сергия",даи малко повечко инфо ако обича6....
приятно изкарване на праниците  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 01, 2008 15:12 Заглавие: |
|
|
Магазинчето е за ел материали и се намира на ъгъла на Веслец и Екзарх Йосиф . На картата от атача е оградено с червено. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 01, 2008 17:41 Заглавие: |
|
|
знаешли каква е цената на тези проводници "оринтеровачно"....
а честита нова година,всичко най-добро пич  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 01, 2008 20:19 Заглавие: |
|
|
Честита нова година на всички!
| joda написа: | | Проводник с до 2мм диаметър продават до ЦУМ. Цената е около 25 лева на кило. Но ако ще купуваш може и да се окаже че е по-лесно и евтино да купиш готов траф (или трафове и да ги комбинираш). Има смисъл да го правиш сам ако имаш материалите или ти трябва нещо много специално. |
~25 лева на килограм. Сега още един път понеже явно не четеш: цената на саморъчно сглобен траф с купени материали на дребно, излиза по-дебела от готов траф. Към това добавяме и времето, мъките и несполуките по навиването, както и по-лошото крайно качество. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 01, 2008 21:48 Заглавие: |
|
|
ок благодаря за съвета,ще го имам в предвит,ако може и ощеедно досадно въпросче,да ми препоръчаш магазинче за трафчета по софия!  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 01, 2008 23:04 Заглавие: |
|
|
| Нямам идея честно казано, навсякъде където продават. Потърси малко де. За какво ти трябва? Виж някой уред втора употреба който има такъв или подобен траф. Понякога е по евтино целия уред да купиш. На гърба на статуята на София на ъгъла уличката зад Булбанк (не знам коя е) с Тодор Александров има един ъглов магазин за втора употреба чарколяци и има и мощни трафове. Виж там дали няма да ти хареса нещо. Но се осведоми първо колко струва нов от този калибър, защото са си търговци да не метнат. Ако ти се види висока цената ги пазариш. Потърси по интернет. Ако не намериш друг разумен вариант тогава правиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|