Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Преобразувател LCD - LED
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plamil
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2007
Мнения: 384
Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

За изграждането на LED индикацията нямам проблеми.

Ха сега да се върнем към течните кристали.

Цитат: А можеш ли тогава да ми кажеш как се захранва течнокристалния дисплей от 1,5V батерия след като поляризационния ефект се проявява при напрежение над 2.0V - факт.
и сега въпросът е как да преобразуваш динамичните течнокристални сигнали (отново повтарям че наистина са двуполярни сигнали и са отместени по време) във такива сигнали че да ги свържеш към LED индикатори (Със друго захранване разбира се, от 1.5V светодиод няма да светне никога).


Цитат:А за това как от 1,5V става 3V почти без консумация на ток има достатъчно прости решения.
с флайбак трансформатор също


Можеш ли тогава да кажеш как тези захранвания които предлагаш ще се съберат в часовника който е на ръката ти? Правилно - решението е съвсем друго. Целия процес се състои от 3 фази:
1 фаза - двете пластини на всички разряди и сегменти се свързват към положително напрежение.
2 фаза - горните плочи на сегментите които трябва да се индицират се свързват към положително напрежение а всички долни без изключение се свързват към отрицателното захр. напрежение.
3 фаза - Долните плочи на сегментите които трябва да се индицират се свързват към отрицателното захранващо напрежение а всички останали долни плочи се свързват към положителното захр. напрежение в резултат на което напрежението между плочите които трябва да са активни става приблизително 2пъти захр. напрежение. И после цикълът се повтаря - 30 пъти в секунда. (Всичко казано е вярно но по този начин 2 пъти захр. напрежение се задържа кратко време - колкото междуелектродните капацитети да преразпределят натрупаните статически заряди. Именно затова се налага опресняване с честота 30 херца).
Та именно това ми беше въпроса още от самото начало: начин да се преобразуват сигналите от единия вид в другия?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals