 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Нед Дек 30, 2007 17:47 Заглавие: |
|
|
За изграждането на LED индикацията нямам проблеми.
Ха сега да се върнем към течните кристали.
Цитат: А можеш ли тогава да ми кажеш как се захранва течнокристалния дисплей от 1,5V батерия след като поляризационния ефект се проявява при напрежение над 2.0V - факт.
и сега въпросът е как да преобразуваш динамичните течнокристални сигнали (отново повтарям че наистина са двуполярни сигнали и са отместени по време) във такива сигнали че да ги свържеш към LED индикатори (Със друго захранване разбира се, от 1.5V светодиод няма да светне никога).
Цитат:А за това как от 1,5V става 3V почти без консумация на ток има достатъчно прости решения.
с флайбак трансформатор също
Можеш ли тогава да кажеш как тези захранвания които предлагаш ще се съберат в часовника който е на ръката ти? Правилно - решението е съвсем друго. Целия процес се състои от 3 фази:
1 фаза - двете пластини на всички разряди и сегменти се свързват към положително напрежение.
2 фаза - горните плочи на сегментите които трябва да се индицират се свързват към положително напрежение а всички долни без изключение се свързват към отрицателното захр. напрежение.
3 фаза - Долните плочи на сегментите които трябва да се индицират се свързват към отрицателното захранващо напрежение а всички останали долни плочи се свързват към положителното захр. напрежение в резултат на което напрежението между плочите които трябва да са активни става приблизително 2пъти захр. напрежение. И после цикълът се повтаря - 30 пъти в секунда. (Всичко казано е вярно но по този начин 2 пъти захр. напрежение се задържа кратко време - колкото междуелектродните капацитети да преразпределят натрупаните статически заряди. Именно затова се налага опресняване с честота 30 херца).
Та именно това ми беше въпроса още от самото начало: начин да се преобразуват сигналите от единия вид в другия? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|