| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Вто Яну 22, 2008 20:32 Заглавие: |
|
|
| Имал съм много случаи след гръм или нещо друго свалям smd-то и слагам на цокълче 4-ка 8-ца и не е имало проблеми в този случай си задавам въпроса какво е смляло оригиналната памет,което смила и всички други,които слагам.Днес сложих оригинална ,но не smd и пак същото.Забелязах,че паметта се срива в точно определени редове,като я гледам на понито.ТВ-то остава с повдигната редова честота-черги. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 22, 2008 21:00 Заглавие: |
|
|
Това шаси не тръгваше ли с празна памет,аз бих препоръчал проца да се се изведе на цокъл и да се пробва с друг.
Залагам на процесор. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sezo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Май 2005 Мнения: 235
|
Пуснато на: Вто Яну 22, 2008 22:00 Заглавие: |
|
|
| Проблема ти е от импулсното захранване |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Вто Яну 22, 2008 22:33 Заглавие: |
|
|
| защо мислиш така даи поне един joker ще ти бьда роб имаи на предвид 4е вси4ки стаб са сменени |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 2:10 Заглавие: |
|
|
| Stoil_Pishikov написа: | | ТВ-то остава с повдигната редова честота-черги. | Редовата честота зависи от видеото, не си писал кое е. | Stoil_Pishikov написа: | | При по-ниски температури на престой около 40 мин. при първоначално пускане разпрограмира дъмпа и дава менюто на някакви квадратчета | Това прилича на процесор и конкретно в този случай може да го провериш по съвета на jivko. А за дъмпа, освен процесора и другите неща, може да провериш кварца и I2C-шините. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 10:27 Заглавие: |
|
|
Редовата честота зависи и от синхроимпулса.Не рови около видеото.След като трие едни и същи битове-нещата наистина отиват към процесор,за съжаление.Направи последен опит-махни го и измий хубаво платката под него,както и самия процесор.Понякога от джама пада графитен прах и стават разряди.Тъй както си седи изключен преди да го пуснеш(както е студен) гледай и слушай дали има силни разряди от кинескопа.Извади платката назад така че процесора да е далече от кинескопа,пусни и виж дали ще се разпрограмира.Между другото как се проверява I2C шина,че не знам  _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 12:15 Заглавие: |
|
|
| мармот написа: | | Редовата честота зависи и от синхроимпулса.Не рови около видеото. | Защо да не рови? Синхроимпулса, за който говориш излиза от 36 и влиза в 39кр. на видеото. Освен това R,G,B и FB-IN също минават през видеото.
| мармот написа: | Между другото как се проверява I2C шина,че не знам  | Дали процесора трие паметта по шината в случая може да се провери като откачи другите неща от нея като тунер, видео и др. Освен това може да ги провери за сривове с един уред, наречен осцилоскоп. Данните също може да се четат, но това е тема за друг разговор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 12:22 Заглавие: |
|
|
Дали процесорът трие или не,не можеш да разбереш.Не и с обикновен осцилоскоп.Трябва ти тоя 'другия' уред.Ама се съмнявам че знаеш какво представлява.И как се използва.И не лъжи човека да рови там,където не му е работа че само време ще загуби. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 12:32 Заглавие: |
|
|
| мармот написа: | | Трябва ти тоя 'другия' уред.Ама се съмнявам че знаеш какво представлява.И как се използва. | Ти като знаеш защо питаш? Чакаме да ни обясниш какво представлява и как се използва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 12:48 Заглавие: |
|
|
Виж сега кой какво знае е едно,то всеки знае нещо.Просто казвам,че е хубаво да се помага по същество,щото човека здраво е блокирал,след като поства по форуми.А ние пишките може да си ги мерим до утре ,но това него хич не го топли. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|