| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 10:26 Заглавие: |
|
|
| Направи ме впечатление ,че изходните напрежения на ТХО са занижени . 185 са 172, 16.5 са 15.2.На колектора на крайния имам 115 волта.Иначе D303 е здрав и след него имам 14.5V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 10:48 Заглавие: |
|
|
| bachev написа: | | Направи ме впечатление ,че изходните напрежения на ТХО са занижени . 185 са 172, 16.5 са 15.2.На колектора на крайния имам 115 волта.Иначе D303 е здрав и след него имам 14.5V. |
Тези измервания са важни и трябваше да ги пишеш по рано,добре че
vladimirstanoev не чете като нас през ред.Провери за какво става дума 185в ти е 13в по малко 16,5 да е 15,2 след диода като махнеш 0,7в е ясно защо е толкова.Аз съм върл противник на промените в схемното решение това се прави само в краен случай когато всичко е по схема а тв не работи като хората.
Извинявам се за спама но това е моето мнение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 10:54 Заглавие: |
|
|
Heater:форма,продължителност,амплитуда??
п.с. | old4 написа: | | Аз съм върл противник на промените в схемното решение . |
Аз-още повече.Освен за нещо доказано по-добро! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 25, 2008 3:52 Заглавие: |
|
|
| bachev написа: | | Първоначално нямаше скрийново напрежение,затова смених неговото ТХО | Сложи за проба неговото ТХО, пусни G2 oт друг телевизор (или от колектора на крайния като на Sony) и кажи как са вторичните напрежения и как е хор. размер? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Нед Яну 27, 2008 22:41 Заглавие: |
|
|
| Телевизорът го оправих.Причината беше,че двете феритчета на драйверния траф са се разлепили и са се търкулнали.След като ги намерих и залепих всичко е наред.Благодаря на всички отзовали се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|