| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 21:01 Заглавие: |
|
|
Хубаво като откачиш трите цвята и ги даваш поред към маса през 10килоома-святка ли с еднаква интезнивност?
Какъв телевизор е това-стар,нов?Работил ли е,не е ли?
Като замостиш всичко по отоплението дето видиш-резистори нискоомни или там дросели квот има да се понадигне отоплителното-не ще ли да тръгва от раз?
Ей много сложно и увъртяно обясняваш и не мога да те разбера... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 21:17 Заглавие: |
|
|
| 10килоома резистор като закача спямо маса на всеки един катод по от делно си излиза дадения цвят.Но иска доста високо напрежение на отоплението за да излезе дадения цвят.В момента само резистора на кинескопа е замостен по шасито не съм шунтирал нищо.Телевизора е около 15 годишен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 21:25 Заглавие: |
|
|
Виж ако има още нещо за замостване-замости и него.
После направи няколко удъра рециклиране дано живне малко...
Иначе като светне-дава ли що-годе добре? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 21:41 Заглавие: |
|
|
| Замостих и другия резистор на шасито и пак нищо.Пердаших го обърнат надолу по шийката и със заредени кондензатори след това,явно токлова му бил живота на кинескопчето. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 21:52 Заглавие: |
|
|
Баси и мъчната тема-аз ли не мога да те разбирам,ти ли криво обясняваш...
Със заредени кондензатори се пердаши при късо да прогориш стружката.
Аз така и не разбрах на твоя кво му е в крайна сметка.Сега като махнеш червения катод кво става?
Със 10 килоома към маса катодите трябва да святкат хубаво.Ако не святкат хич и да искат повишено отоплително-нямам думи...
Но и е много съмнително.Ако един катод не ще да светне през резистор 10к към маса хич,а пък като му дадеш малко отоплително святка-то това ще е баси и катода и на картина няма да виждаш нищо.
А рециклирането няма нищо общо с кондензатори-прави се със външно напрежение "катод-решетка". _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 23:08 Заглавие: |
|
|
| Може би аз тръгнах да обяснявам отзад напред.Сега телевизора е бил в сервиз накъде в Асеновград там са му казали,че кинескопа е свършил и нищо не става от телевизора. Когато ми го донесоха телевизора не вкючваше въобще(нито глас нито картина)Когато го отворих видях,че е пипано по TDA8842,паметта и TDA6107.След смяна на електролити в захранването и около ТХО и препрограмиране на паматта с празен дъмп телевизора вдигна високото ,на трита катода на кинескопа имаше около 130v. B+ беше нормално,но кинескопа си остана черен(звук имаше).15-20 секунди като поработи се самоизключваше.Тогава обърнах кинескопа нагоре със шийката и го поучуках няколо минути,след това разпоих всеки един катод по отделно и ги праснах със зареден електролит.След цялата тази процедура телевизора спря да се самоизкючва но екрана си остана черен,тогава врътнах малко скрийна и се появи обратния лъч (на червен фон),и до там нищо повече.После разкачих резистора на неговото отопление(на платката на кинаскопа)и взех да му подавам плавно от външен източник напрежение когато напрежението стана 6.7v кинескопа ту работеше ту спираше,тогава му намалих цветовете почти на минимум и вдигнах напежението на 7.8v (така работи почти един час без проблем).Затова и пуснах темата да питам до колко мога да вдигна напрежението на отоплението без да изпуши на момента.Пък то к'во стана............. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 23:18 Заглавие: |
|
|
mitaka_1 Следя темата от самото начало с интерес. Ако беше написал това още в началото струва ми се че щеше да се развие по друг начин.А и Божилов в първия си пост написа:
| Цитат: | | 9В отоплението ще ги остиска за една седмица според мене. | но ти си го остави на7хх волта.А колко ще изкара Божа работа и без това е ......... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 23:28 Заглавие: |
|
|
| Когато пусках темата не мислех ,че ще тръгнат нещата така.Предполагах,че един двама ще ми кажат на какво напрежение може да издържи кинескопа и до там.Затова ги прескочих повечето неща.Пък то стана цял роман...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 23:31 Заглавие: |
|
|
Ако издържи 1-2 месеца с надигнато отопление, това голям успех ли е? Или по-сигурно 1 седмица? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 23:36 Заглавие: |
|
|
Абе то от самото начало беше ясна работат-язьк ти за загубеното време ,нерви и някой друг електролит.Но все пак най-важното е опита и практиката. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|