 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 13:43 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | ток да та утрепе,бензин да те удави...
Имаш ли високоволтова сонда за осцилоскопа-виж на колектора на транзистора кво става,но внимавай че импулса е над 1000волта.
Тоя транзистор аджеба жив ли е? |
Транзистора е изправен,пробвах с BU50df.Осцилоскопа ми не работи.На колектора има 115в.,а като мине в защ.режим става 92в.
Последната промяна е направена от EMOBOG на Съб Мар 01, 2008 17:02; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
biso Активен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2006 Мнения: 92 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 14:25 Заглавие: |
|
|
Без осцолоскоп ще ти е трудно, и как разбра че има импулс на базата, не забравяи че трябва да е с достатъчен размах.
Започвай да мериш наред: Т521,R626,R525,R524 i Q521 _________________ Когато мъдрецът сочи звездите, глупака гледа пръста му |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 15:11 Заглавие: |
|
|
Да не би ТХО да е останало без маса ,нали платката е билка спукана.При падане спукването на писти все става около ТХО като най тежко и стърчащо.Може би и самото то трябва да се свали да не би някойх проводник да се откъснал преди крачето. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 15:18 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | Да не би ТХО да е останало без маса ,нали платката е билка спукана.При падане спукването на писти все става около ТХО като най тежко и стърчащо.Може би и самото то трябва да се свали да не би някойх проводник да се откъснал преди крачето. |
Тв-то тръгна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|