| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 15:00 Заглавие: |
|
|
Колко много неща те питах и на колко малко ми отговори...
Е ами така няма да стане номера.
По едната схема е 42 по другата е 43.
Така и не каза за електролитите-сменяни ли са или не са?
Така и не каза като натовариш с крушка колко волта е захранването на редовата,без товар колко е и с товар редовата,колко е...
Полевака на захранването досега горял ли е?
Баси и мъчната тема.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 15:08 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | Колко много неща те питах и на колко малко ми отговори...
Е ами така няма да стане номера.
По едната схема е 42 по другата е 43.
Така и не каза за електролитите-сменяни ли са или не са?
Така и не каза като натовариш с крушка колко волта е захранването на редовата,без товар колко е и с товар редовата,колко е...
Полевака на захранването досега горял ли е?
Баси и мъчната тема.  |
Електролитите сам ги сменил в захранването,на ОВ чипа C50002,на +С
С54001 и на +А С61002.
Не съм го натоварил с крушка щото не знам как.
Полевак не е горял до сега.
На редовата също не знам как
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 15:24 Заглавие: |
|
|
Последно на колектора на тразнистора L53001 кво има там сега?
Дето беше счупен ли кво ли...
Разкачаш колектора на транзистора и
мериш колко волта има на C61002 после слагаш крушката в паралел на този кондер и пак мериш колко волта има.
И пак не каза-на този телевизор ли му сменя ТХОто в другата тема?
Мъка,мъкааа.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 15:46 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | Последно на колектора на тразнистора L53001 кво има там сега?
Дето беше счупен ли кво ли...
Разкачаш колектора на транзистора и
мериш колко волта има на C61002 после слагаш крушката в паралел на този кондер и пак мериш колко волта има.
И пак не каза-на този телевизор ли му сменя ТХОто в другата тема?
Мъка,мъкааа.... |
Да на този телевизор е сменено тхо-то
А на местото на Л53001 е сложен елемент от захранващ блок които по описание на този захранващ блок е същото като на грундика а блока е от TFT монитор и елемента се намира бреди трафа на инвертора.В смисъл е FERITPERLE.
Измерванията ще ги направя довечера защото в момента сам на работа.
Какви трябва да са напреженията в двата случея?
Ясно и в двата случея трябва да са еднакви и ако са еднакви каво да правя после и ако не са ?
Модерирано от RC
За отговор има бутон . Ползвай го! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 15:56 Заглавие: |
|
|
Не отговаряй с бутона Quote-има си бутон за целта.
| Bengata написа: | Да на този телевизор е сменено тхо-то
|
Като е сменено,доколкото си спомням беше сменено с оригинално от друго шаси-кабелите във двата комина натикани ли са плътно.Ако не си сигурен ги извади,огледай ги на нямат нагар и ги натикай наново.
Нищо не пречи и да огледаш хубаво ТХОто-в основите на двата комина и най-вече на тоя на високото гледано отвън дали няма кафяво петно потъмняване.
| Цитат: | А на местото на Л53001 е сложен елемент от захранващ блок които по описание на този захранващ блок е същото като на грундика а блока е от TFT монитор и елемента се намира бреди трафа на инвертора.В смисъл е FERITPERLE.
|
Дай го накъсо тва нещо.
| Цитат: | | Какви трябва да са напреженията в двата случея? |
Как какви-стабилни трябва да са-тва импулсно захранване ли е или кво? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 16:04 Заглавие: |
|
|
Добре ще огледам ТХО-то и след това ще измеря напреженията.
Да сменено е с оргинално от друго шаси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 18:48 Заглавие: |
|
|
| Аз ще задам само един въпрос и повече няма да се меся.С осцилоскоп правени ли са замервания на захранващите напрежения? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 11:49 Заглавие: |
|
|
Tак тука съм вече оказасе че краиния транзистор не е BU508D а D1497 явно преди това е горял и някои го е сменил едно кам гиотере.Нямаше да се сетя да го вида ако не трябваше да правя измерването с откачане на колектора.Намерих BU508D и направих измерванията те са следните с откачен колектор без товар 149,4 волта с товар паралелно на кондензатора с крушка 40 ватова 49 волта.
След поставянето на верния транзисто захранващото напрежение на ВО чипа е 47 волта върнах на място кондензатора С53016 0,33 микро и замостих L53001.
Пуснах го и работи пак се клати картината но по малко от преди пак е дразнещо
Остан само да го разпъна по вертикала й да пребора дищането ако са правилни измерените напрежения.
Проверих и тхо-то няма петна и напъхах кабелите на ново в комините
Не не са правени замервания с оцилоскоп щото моя е много стар почти на 56 години и едвали ще видя нещо ОН-2 Български лампов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|