| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:03 Заглавие: |
|
|
Не допускам че е така, но все пак провери двете кабелчета дето са от каскадата до шасито - маса и D или там както са - да не си им разменил местата. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:05 Заглавие: |
|
|
При нормално работещ тв пада върху захранващия резистор (15ом май) за ХР е около 3,9в= (без каскада)
Нормални ли са захранващите напрежения в този случай?
С каскада се повишава до приблизително 4,4-5,2в в зависимост от яркостта.Случвало се е при кофти транзистор ( грее) и горе посочените напрежения да са завишени. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:11 Заглавие: |
|
|
| Писал съм че при откачена каскада тръгва, напрежението на стабилизатора тогава е 13.80в. Кабелчетата ги разменях - ефект нулев. Пада върху R50 при откачена каскада е 4.60в. В момента е с КТ838, грее лекинко. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ogi tv Опитен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2006 Мнения: 243 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:15 Заглавие: |
|
|
Много е далече Пловдив иначе мога да пратя поне 10 действащи шасита. Но съм насреща 13.8 но дали се регулира-пробвай
Требе да е 12.8 _________________ Роден да ловува-Принуден да работи
Последната промяна е направена от ogi tv на Сря Юни 25, 2008 22:18; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:16 Заглавие: |
|
|
Не е там работата, къде е заровено кучето ми е интересно. Явно пропускам нещо, и то точно дефектния елемент  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:18 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | напрежението на стабилизатора тогава е 13.80в. Пада върху R50 при откачена каскада е 4.60в. В момента е с КТ838, грее лекинко. |
12,8в след токоограничителните резистори-по схема  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:20 Заглавие: |
|
|
| ogi tv написа: | | Задължително смени транзистора на стабилизатора-този който е на шаси-слагай BD139 |
Според мене тука е заровено кучето _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:24 Заглавие: |
|
|
| Добре де, ей сега го сменям. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ogi tv Опитен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2006 Мнения: 243 Местожителство: Велико Търново
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 22:30 Заглавие: |
|
|
За да има време Пампоров да смени транзистора. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|