| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 14:18 Заглавие: |
|
|
| Колко волта има 6кр. на TDA8138 в двата случая когато го пускаш и спираш от дист.? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 14:30 Заглавие: |
|
|
За да спре по захранване-затова отива.Но това не значи че не може да спре и по шини.В много телевизори е така.
Първото е за предпочитане,но това не значи че телевизора няма да си работи безпроблемно и по втория начин.Изпробвано е многократно.
Пък ако някой иска да взема нов процесор за това нещо-парите са си негови.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 15:42 Заглавие: |
|
|
Анджък де, това питах и аз 6-и крак си дава при стартиране 5 волта за ресет, при стенбай са 0 волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 16:25 Заглавие: |
|
|
По 4-ти крак на 8138 ще спре 12-те волта от които се правят 8 за TDA8374 и от там и развивката.
По 6-ти крак на STR-a ще вкара цялото захранване в режим на "намалена мощност". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 16:43 Заглавие: |
|
|
Изключва 12-те волта, съответно и 8в. Ама си кара и така. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 16:53 Заглавие: |
|
|
| Ако е за спорта вдигни 6 краче и виж дали ще се променя нещо.Струва ми се че тези напрежения идват от проца. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Юли 11, 2008 16:56 Заглавие: |
|
|
Абе не знам ама като оправих захранването, нещо има май и в тунера, , лови само 5-6 програми. Уф, тия гръмотевични ремонти...
П.П. Автогол, изводите на интегралния стабилизатор за 31 волта не съвпадали с оригиналния а били обратно. Внимание му е майката, но в тия жеги... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Юли 17, 2008 14:12 Заглавие: |
|
|
Сагата продължава. На някои кадри (предимно при рекламите) криви хоризонтално,
Лошото е че го прави рядко и непредсказуемо, предимно при реклами. По ниска е ОК. Това не пречи обаче клиента да мърмори и да ми го върне днес. В сервизен режим не мога да влеза да проверя как е АРУ, но на тунера е 8.54 в. Отгоре на всичкото пулта ще ми го донесат утре. Някакви идеи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Юли 17, 2008 14:19 Заглавие: |
|
|
TDA8374A имам интеграл с такъв дефект. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Юли 17, 2008 14:23 Заглавие: |
|
|
| Мда, опитах с дъмп но няма промяна, явно ще е от този чип. Лошото е че е доста скъп и клиента май ще си го гледа така. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|