| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nia Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2008 Мнения: 238 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Пон Авг 04, 2008 20:42 Заглавие: |
|
|
| Залагам на TXO,повишавашта бобина.За това не падаB+.A BUT-а сигурно грее леко,ако ТХОто е на ред ,с тези 5-6 в на драйвера би трябвало да светне в събрана по хор.черта.А бученето лично за мен е голяма ориентация -TXO. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 8:10 Заглавие: |
|
|
nia,според мен това бръмчене означава че тхо то заработва и подава напрежение към нчу,а това че бучи може да означава куп други неща ,като лошо филтрирано напрежение към нчу, товар във вторичните на тхо напрежения и т.н..Колегата не е написал дали е сторил това дето го посъветва господин Божилов . _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 8:29 Заглавие: |
|
|
Според мен да си види 12в от ТХОто,там са скупчени сума напр.от една намотка.А без него ТХОто ще изцвилва само на умряло и толкова.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 9:25 Заглавие: PHILIPS 21 GR 1251/22 B - не стартира |
|
|
Схема имам в два варианта - на хартия и на диск. както вече писах в първият си пост смених 2523 и както ме съветва колегата Божилов,дадох накъсо дросела 5524,резултата е същия.Разединих мостчето към анода на 6523 и захранването на звука- напрежението на2636 се повищи на 7 волта
Продължавам по веригата 9 волта и при неуспех , тази на 12 в _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 16:51 Заглавие: |
|
|
| Пиша по спомени,но преди доста време,опитвах да шунтирам този дросел/5524/,и нещо не ставаше както трябва.Ако искаш,сложи си дросел на това място.От друго шаси.Става и такъв от "Респром"-феритна пръчица,навита с 1-2 слоя пров. Ф 0.5-0.6 мм. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Авг 19, 2008 7:45 Заглавие: PHILIPS 21 GR 1251/22 B - не стартира |
|
|
След дълго колебание ( и чакане да ми го доставят) купих ново ТХО. Проблема се оказа че е от него . Телевизора работи вече два дни.
Благодаря на всички отзовали се колеги  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|