| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tsarvulan Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 291 Местожителство: pazardjik
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 13:59 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | Той тоя чип не се сменя току така ... |
Наясно съм скоро имах ядове с него в едно LG. Но май няма голям избор. _________________ -----------------------------------------------------------
Всичко което не е китайско е менте !
----------------------------------------------------------- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 14:29 Заглавие: |
|
|
1.За H-out провери кондензаторите на 16 и на 17кр. Не каза как се променя времето при изстудяване и затопляне на самия чип?
2. От BCL IN обикновено се гаси RGB-то, а не спира H-out. При пробата с G2 се проверява веригата до 49кр., а при теб ниското ниво идва от самия чип, затова сложи бина със синия екран и пак го измери. Не писа при пробата на Пепи по ниска честота излезе ли някакъв образ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 14:35 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | но ми го докараха изваден с диагноза че е изгорял |
И май ще излязат прави  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 15:48 Заглавие: |
|
|
| Ако накрая прежалиш процесора ,опитай да терминираш 49 към 3,3В през 0,22-1К ,може пък да проработи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 10:42 Заглавие: |
|
|
И с син екран пак си стои 0,4В.Реших да премеря консумацията понеже ми се струва ,че загрява много ТДА-то.И като сложих ампермера на 39кр. и ТВ. спря да изклучва. След ампермера напрежението беше 6,8В. С съпротивление 10ома пак не изключва и индикацията е по-бледа.Пуснах го на автоматична спира на програми и ги запомня ,но е черен екрана.От цялата работа разбрах ,че тунера работи.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 11:13 Заглавие: |
|
|
| Пишеш за напрежението,а консумацията колко беше? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 11:26 Заглавие: |
|
|
Забравих да напиша - 120mA.
Дойде ми едно Philips-че с такова TDA и при него е 70mA и се грее доста по-малко.Така че ще се търси TDA9351ps/n2/3i1308 -spm-802ee5. 
Последната промяна е направена от GOSHO на Чет Авг 07, 2008 14:57; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 13:02 Заглавие: |
|
|
Освен консумацията, процесора е свирнал и по другите два параграфа H-out и BCL IN. Виж колко Vp-p е амплитудата на верт. импулси към 49кр. и опитай с един емитерен повторител да ги усилиш. Ако докараш и образ с този процесор, ще трябва да търсим такъв и за совалката . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 13:08 Заглавие: |
|
|
Абе от кога ви писах да се смени,ама пусти янат нещете бре Аз като се назоря за нещо скъпо и го нямам за проба,тръгвам на просия.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Авг 07, 2008 15:05 Заглавие: |
|
|
Сега остана да ми кажете от къде да я купя или може ли да се замени с нещо .  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|