 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Ное 13, 2008 22:14 Заглавие: |
|
|
| Още една. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Ное 13, 2008 23:04 Заглавие: |
|
|
| rolling_heads написа: | На колектора на крайния няма електролити.
Тока преди захранването е 5А. |
То е ясно, че няма електролити, ама има други. Какво значи "преди захранването"? Ако тока протичащ през КСХО е 5А - много е! Търси причината - или кондензатор към ТХО-то, или самото ТХО. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 8:29 Заглавие: |
|
|
| ivankrivodol написа: | | ... Ако тока протичащ през КСХО е 5А - много е! ... |
Той и "в щепсела" ( а вероятно за там става дума щом като свети предпазителя) да е толкоз, пак е много.
| rolling_heads написа: | Стабилизатора е играден с три транзистота.
Напрежението се регулира в границите от 10 до 12 волта. |
При положение, че тока ти е поне 3 пъти над (около) нармалното нещо не ще да е така и със стабилизатора въпреки малкото елементи.
Захрани го от друг източник след стабилизатора поне да се ориентираш къде е проблема.
П.П. Оправи си заглавието! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Ное 16, 2008 23:09 Заглавие: |
|
|
Не съм сигурен дали съм успял да обясня правилно каква е повредата затова реших да покажа снимки.
http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1bqmrA
http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1br6Qi
http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1brqNr
http://www.postimage.org/image.php?v=gxxrW6r
А сега отговорите:
| Цитат: | ivankrivodol написа:
... Ако тока протичащ през КСХО е 5А - много е! ...
Той и "в щепсела" ( а вероятно за там става дума щом като свети предпазителя) да е толкоз, пак е много.
|
Предразителя е след трафа, не след щепсъла.
Според една от схемите който сподели old4 ми се струва че тока през крайния транзистор на ХО трябва са е 6А.
Да не забавяме че захранването на ХО е 12В а не 100В.
| Цитат: | При положение, че тока ти е поне 3 пъти над (около) нармалното нещо не ще да е така и със стабилизатора въпреки малкото елементи.
Захрани го от друг източник след стабилизатора поне да се ориентираш къде е проблема. |
Захраних го ,пак 5А.Мерих само към ХО 4А
С нетърпение очаквам други предложения.
П.П. Схемата на DEMOTEH е по близка до истината.[/url] _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|