| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Ное 16, 2008 20:32 Заглавие: |
|
|
11.5в стават около 13в.На 2 крак на другия стабилизатор си гаси без проблем в чакащ.По това че в стендбай е 130в съдя по това че като го угася забива веднага на 130,стои малко и после почва да качва до 145в.  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 0:21 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | 11.5в стават около 13в. | Малко е, при 145V би трябвало да станат 14,5. Тогава и В+ ще падне, защото оптрона ще светне по веригата на venelin. Провери за утечки към драйвера и към релето за размагнитване.
| bai_tishan написа: | | само напрежението 8.3в което захранва IC503 кляка на 7.5в. | Провери за повишен товар веригите след IC503. Пусни външни 6V, виж дали "кляка" 8,3 и колко е В+ на Sby. С външни 8,3 пак ли беше 145? | bai_tishan написа: | | За Емо-:В+ е стабилно в работен режим и се регулира от тримера. | Провери идеята на Емо дали може да го свалиш с -10%. Напиши напрeженията на оптрона в дежурен и в работен режим. | bai_tishan написа: | | В стендбай-няма реглаж-стои си 145в. | Това според мен е недостатък на схемата, Q507 cе отпушва до дупка и затова няма реглаж. Сложи за проба по-малък ценер (5,1V) върху D525(5,6V) и виж какъв е ефекта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 11:17 Заглавие: |
|
|
Откачам D507 и подавам външно 12в на оптрона-съсщата работа-пак си качва.Вече съм на 99% убеден че проблема е в топлата част.По насоките на Митака-в тази верига D531,D532,R536,R511 всичко е проверено и пак тая.Сега ще видя D530.R535 Q502....Вече взех да тъпча на едно място-ще го захвърлям да поотлежи май-пък после пак с начале. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 16:48 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | Откачам D507 и подавам външно 12в | 6,7+5,6=12,3 което значи, че 12V на D507 са малко и не вършат работа на Sby. | bai_tishan написа: | | подавам външно 12в на оптрона | Ако си ги подал директно на оптрона, ще трябва да му смениш крушката.
P.S.: Без да са измерени напреженията на 1, 2, 3 и 4кр. на оптрона, може само да се гадае. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 16:56 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: |
P.S.: Без да са измерени напреженията на 1, 2,.... |
Тъкмо се канех да питам как се влияе напрежението между 1 и 2 крак на оптрона при pow/st.b. режими  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 18:01 Заглавие: |
|
|
Напрежения на оптрона
в работен режим"
1-7.3в
2-6.2в
3-0.6в
4-18в
В чакащ:
1-6.7в
2-5.7в
3-0.6в
4-14.8-15.8 колебае се и то с голяма честота.
За захранването с външно-сещаш се че не го подавам на краката-а където трябва-мисля че ме разбираш.На D507 да е ясно за всички. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 21:58 Заглавие: |
|
|
Разлика от 1 волт на входа на оптрона= запушен оптрон= липса на обратна връзка по напрежение.
Връщам се към първия пост
| Цитат: | | като вдигне В+ всички други напрежения скачат само напрежението 8.3в което захранва IC503 кляка на 7.5в.......Като подам външно 8.3в в стендбай ТВ не се запуска.Смъквам до 7.6 и тръгва | , което сигурно означава отпушване на Q503 (P.fail) заради по-високото отрицателно напрежение към базата и нестабилно изходно напрежение (и консумация) от IC603 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Ное 17, 2008 22:37 Заглавие: |
|
|
| Може ли само един въпрос,каква е ролята на D508 в този случай? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 18, 2008 2:38 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | Напрежения на оптрона... | Това вече е друго . Сега при пробата с външни 8,3(или 7,3 на 1кр. на оптрона) измери само В+ на Sby, без да гледаш дали включва или не включва телевизора. Ако закове на 112 - значи че проблема е във вторичната, а ако пак вдигне 145 - значи че проблема е в първичната страна на захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Ное 18, 2008 11:03 Заглавие: |
|
|
Тъй като доста време загубих с този телевизор(отдавна не беше ми се случвала такава бакия) реших въпроса кардинално и не до там правилно за някой.Резистор 22К/2W от В+ до маса(справка схемата на SVA.)В момента е 122в в стендбай и 115в в работен. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|