| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 11:24 Заглавие: |
|
|
Шасито е AXT1, EXT1 на KONKA. Няколко пъти съм имал проблем точно с входа за клавиатурата на тоя процесор. Ама казва, че като откачи клавиатурата си работи? Проверено ли е, дали напрежението на 15пин е постоянно 2.5V без клавиатура, или мърда. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 12:05 Заглавие: Re: NEO TV2142TX-бърка командите |
|
|
| joro_61sv написа: | | Резисторите на клавиатурата съм ги мерил | Вместо резисторите на клавиатурата е по-добре да измериш напреженията на 15кр.(KEY) на процесора с точност до втория знак. Ако при натискане на един и същ бутон има разлика в напрежението е нормално процесора да изпълнява различни команди. Ако при едно и също напрежение изпълнява различни команди - тогава работата е лоша. Провери с осц. на същия пин за някакви смущения като пулсации от захр., редови импулси и др. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 20:24 Заглавие: |
|
|
| Има диоди на входа на проца свързани към маса -махни ги и презапои всички микрети на лицевия панел. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 22:23 Заглавие: |
|
|
гошо, ти май наизуст говориш? Все си мислех, че съм качил схемата на това шаси? Ама нещо не я намерих, освен това дето е качил emoome за 29" Бях дал и линк, към свободен достъп за сваляне на схеми на KONKA. Ама няма значение. Качих шасито тук, за 14-21". Не се виждат диоди и разни други неща, които биха дали утечка? _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 22:32 Заглавие: |
|
|
От,, KONKA "нищо не мога да запиша или отворя?
Нещо не правя правилно ли , или има секрет ?? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 22:49 Заглавие: |
|
|
Ами по някой път изчезват разни неща. Кой какво дръпнал- дръпнал! _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 22:57 Заглавие: |
|
|
Да бе ,дааа....
Мерси! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Нед Дек 07, 2008 13:04 Заглавие: NEO TV2142TX-бърка командите |
|
|
Бутоните са сменени с нови.Напрежението на 15кр. е събилно.От дистанционното не го прави.Пулсациите на 3.3в и 5в. на 15кр. в нормите.Вече работи десет дни без проблеми оставям го така! Благодаря на mitachi за схемата и на всички които се отзоваха!Направи ми впечатление че В+ е 108в. и на схемата така пише ,за 21" това не е ли малко?? _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пон Дек 08, 2008 10:03 Заглавие: |
|
|
Съвсем достатъчно е  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|