 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 05, 2008 15:01 Заглавие: |
|
|
Зависи какво наричаш умножител ,то и удвоителя е умножител ,иначе явленията са си така както си ги описал. | Цитат: | | Основным достоинством схемы удвоения является то, что снижается высокое напряжение на выходе трансформатора. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Дек 05, 2008 15:22 Заглавие: |
|
|
| Строго погледнато еднопътния изправител в режима, при коъто се използва в микровълновите печки, не дава постоянно напрежение (то се получава върху кондензатора, но стойността му е около 2кV и не е достатъчна за магнетрона), така че не бих го нарекъл "изправител" във смисъла, който влагаме в ежедневието, т.е. нещо, което дава на изхода си постоянно напрежение. А руснака е сбъркал, като го е нарекъл удвоител. Дори за най-простия удвоител трябват два диода, два кондензатора и на изхода - постоянно (с пулсации) напрежение. Между другото, тези печки силно развалят фактора cosFi. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
skynet Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 384 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Дек 06, 2008 21:10 Заглавие: |
|
|
Здравейте,
Не става въпрос за умножители и изправители.
Интересувам, се само от трансформатора, за който както разбрах, вторичната намотка дава 1.8 - 2kV AC при ток 300 ма.
Това мен напълно ме устройва.Да разбирам ли,че мога да включа два
такива трафа в паралел за да постигна ток от порядъка на 600 ма.
Тук възниква и един друг въпрос: Какво може да се използва за комутация на това високо напрежени /освен вакумни релета/?
Поздрави _________________ Помогни на достатъчно хора да получат това, което те искат
и ще получиш всичко, което ти поискаш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 06, 2008 21:59 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | Да разбирам ли,че мога да включа два
такива трафа в паралел за да постигна ток от порядъка на 600 ма. |
И как ще им изравниш напреженията ? Относно комутирането -прави го както в печките -в първичната страна на трафа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|