 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Яну 30, 2009 9:00 Заглавие: |
|
|
zapad,във вторичната част около оптрона всичко е както в приказките,здраво.
pepi_voinishki1957,при измерването на всички съпротивления наистина едното показваше 130К,което е извън 5% толеранс според маркировката му,но преди да го сменя сложих последователно 24К и телевизора си тръгна нормално.
shopov,за мой срам не си помислих за диода,може би защото измервах изправянето на импулсите с малка амплитуда /9-10В/.
Лошото е,че клиента бързаше и си взема телевизора,разбира се преди това замених всички активни елементи във вторичната и първичната страна с изключение на крайния транзистор в захранването и на диода за +В,все пак са 5 елемента на кръсти не са и скъпи..На клиента бе обяснено всичко и му дадох гарананция 3 месеца,така че ако се върне ще повдигна темата отново _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Нед Фев 01, 2009 1:14 Заглавие: |
|
|
NEO TV-2151TXF Ch. PX20025...5C , с флумастер пише 2151F,
проц. TDA9351PS/N2/3I , NTDA9351-3NB
захр. C4458 (V513), C3807 (V512), B764 (V511), 817 (VD515) C515=12nF, C517=22nF ; trafo- BCK-65-0134
----
Почернял гетинакса изцяло под елементите на захранването. Фабрично не са монтирани : V581, V582, VD581, R581, R584, R585, C581 ( елементите, които участвуват (намаляват) изходните напрежения в st/b ) ; както би трябвало да е по схема и шаси.
В режим POWER честотата в захранването е около 60kHz с хубави (нормални) импулси 550Vp-p. С превключването в St/b тв. спира (няма звук, няма растер) . Изходните напрежения остават каквито са били. Честотата се повишава до 200kHz и импулсите в/у колектора повече приличат на синусоида с размах 500V. В това състояние захранването (елементите в него, радиатора на крайния) ПЕЧЕ едва ли не повече, отколкото в работен режим.
....
За другия път....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|