| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 9:51 Заглавие: |
|
|
Значи аз не съм разбрал правилно 1 ти пост .Търчи за нов чип SDA3202 . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 10:52 Заглавие: |
|
|
Абе не знам - може и по- скоро да си разбрал. Все пак телевизора опитва да настройва и на няколко места спира търсенето, когато го пусна да сканира каналите - приема се нещо, но е много разстроено и финната нищо не прави. Звук не излиза. Без антена не спира никъде и не приема нищо, което и трябва да е така. Иначе тия 30 V не се променят. Гледам по схемата един друг подобен тунер, с тяя инт схема - SDA3202, крачетата не отговарят обаче. Та там тия 30 V си влизат и са постоянни - оттам преа резистори отиват на колектора на един транзистор, който се управлява от въпросната схема. Така, че 30 V не би трябвало да се изменят - поне при тая схема, която повтарям, е по- различна. Ще отворя тоя тунер и ще проверя при него как е. Отварях го преди и презапойвах, но не гледах други подробности. По шините има импулси, ама постоянно се изменят и осцилоскопа не може да ги синхронизира - трептят хоризонтално и няма спиране. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 11:17 Заглавие: |
|
|
| Да го разбирам че нямаш схема на тунера ли ? В фаилообменника има една за това шаси ,ако там го няма ,кажи да я кача ,в моята схема го има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 11:18 Заглавие: |
|
|
| Тези 33в са постоянни.Мери на варикапите дали се мени напрежението |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 11:26 Заглавие: |
|
|
Нямам схема на тунера. Иначе разбрах горе долу къде да меря напрежението за варикапите, но ако има схема няма да откажа. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 12:02 Заглавие: |
|
|
Ами да, тоя тунер е с друга схема, не е като тоя дето гледах досега - тук варикапното е на крачета 13-15 и при мен не се променя (а би трябвало да се променя, понеже оттук отива на варикапите) - обаче защо дявол го взел, все пак се изменя картинката на екрана и се премята някаква програма?!!!
P.S. прекъснах връзката между 13 и 15 краче на тунера, на 13-то и маса свързах потенциометър 20ком, плъзгача му на 15 краче и като настроих с тоя потенциометър си излиза картина и звук. Заключавам, че виновна е SDA3202. Ако клиента се съгласи на ремонт ще търся. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 14:39 Заглавие: |
|
|
| fonev_tv написа: | | Тези 33в са постоянни. |
Не са постоянни а се менят-не помня точния номер на краката,никога и не съм го гледал,но те прекрасно си личат-2 извода-от единия излиза от тунера варикапното и в другия влиза обратно.Те така или иначе никъде другъде не ходят.
| ivankrivodol написа: | | все пак се изменя картинката на екрана и се премята някаква програма |
Ами нормално е да е така-нали се сменят бандовете.На 3те банда има различни програми на края на обхвата. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 20:09 Заглавие: |
|
|
| Имах впредвид стабилизираните 33в които влизат в тунера |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 20:33 Заглавие: |
|
|
| fonev_tv написа: | | Имах впредвид стабилизираните 33в които влизат в тунера |
Извинявам се, че вмъквам цитат, но понеже вече съм "спец" по Grundig коригирам и аз колегата fonev_tv - и това не е съвсем вярно (даже никак) - във въпросния тунер (доста своенравно "изчадие") не влизат някакви стабилни 30 или 33V - влиза напрежение около 44V, което не е много-много стабилизирано, и от него се изработва +30V - чрез ценер, който си е в самия тунер - вътре. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|