| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 11:16 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | | Извади извода към фокусиращия потенциометър да видим ще скачат ли искри. |
Върнах старото ТХО HR6311 за да направя този експеримент.
При пускане на ТВ-то без да е откачен извода прескачат искри в цокъла на кинескопа с новото не правилното ТХО не прескачат.Ивадих извода и пак прескачар искри.Върнах извода и намялих захранващото напрежение на ТВ-то,запускасе дига високо за малко и спира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 14:29 Заглавие: |
|
|
Е демек старото е капалдъ.Това е вече ясно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 18:54 Заглавие: |
|
|
ТХО- то, го откривам само по модел на ТВ-ра:HR6321.
Оригинален пулт:
751689 SIEMENS |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 20:36 Заглавие: |
|
|
Е баш по модел на мен ми излизат и двете-
| Цитат: |
FC 852 HR 6311
FC 852 HR 6321
|
Иначе казаното от Филипов е правилното и според мене. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 18:20 Заглавие: |
|
|
Продължавам да го боря сега проблема е с цветноста не се реголира с дистанцинно-то това нещо според мен има само SECAM TDA3030B.Да кажа каво съм сътворил извадих модула SECAM и по схема съединх 4 прекъснати мосчета ,ще ги опиша набързо защото в схемата не са обозначени.
1- се намира между С527 и базата на V533
2- се намира между R539 и C537
3- e между 22 и 19 крак на SECAM модула
4- e между 23 и 20
След въстоновчвнаето на мосчетата има следния ефект премигва в червено и синьо.
Какво още трябва да се направи
Шаси FM100-20 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 18:50 Заглавие: |
|
|
Щом шасито е FM100-20, ТХО-то, трябва да е: HR6311.
В момента, с кое ТХО си?... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 18:52 Заглавие: |
|
|
| helios написа: | | В момента, с кое ТХО си?... |
HR 6321 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 18:57 Заглавие: |
|
|
| ...и изображението е "перфектно", само няма цвят?...Какво стана са с разните черти, там?... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 19:03 Заглавие: |
|
|
| Няма само цветност.Проблема с по тъмните очастаци и силното расфокосиране в средата и чертите беше в потенциометъра за фокус и липсата на маса на платката на кинескопа.Изображението в момнета е добро. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 19:07 Заглавие: |
|
|
Би трябвало да има и PAL и SECAM. Пусни генератор на 2-та стандарта и се ориентирай. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|