| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 16:37 Заглавие: |
|
|
1кр. st/b ; мерене пин по пин ресет, шини с осцилоскопа; сигналите от ТХО . Иначе следваща проба- нов п...
Защо ли си мисля за липсващ сигнал : импулси обратен ход от развивките към процесора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 16:52 Заглавие: |
|
|
| Първо си оправи 3,3в.,3,6в е максимума на захранващо напрежение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 20:15 Заглавие: |
|
|
Ето и бин за проба _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 22:52 Заглавие: Re: TV AYCO CB2153 вдига високо екрана е тъмен |
|
|
| velo написа: | | Подключих външен монитор към скарт буксата и се оказва че тънера преминава от канал на канал като съответно и варикапното играе. | А образа излезе ли? Виж дали излиза видеосигнала от 40кр. | velo написа: | | Та проблема бе че не тръгва. От пулта на дистанционното натискам бутона за стенбаи телевизора влиза за секунда в стенбаи след което пак се запуска като екрана си стои тъмен. | Значи сега проблема е, че не спира . Виж дали се сменя нивото на 1кр./Sby и дали V504 спира 5-те, 8-те и 24-те волта, а после ще мислим защо не тръгва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 12:09 Заглавие: |
|
|
| Пробвах дъмпа на val13 ефект няма. Първо краче на процесора е с напрежение 4.5в като го приведа в стенбаи става 0 волта телевизора спра за секунда след което на 1во краче пак се появяват 4.5волта и телевизора се запуска отново. Направо съм в шах. А по думите на клиента дефекта е настъпил постепенно като са започнали да се появяват някакви черти подгави по вертикал и т.н.т и аз за това се насочих към кондензаторчетата на вертикала и ги смених. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 12:17 Заглавие: |
|
|
| Спри 5-те и 8-те волта от V504 и виж на 1кр. дали ще се вдигне пак на 4,5V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 12:31 Заглавие: |
|
|
| в тоя телевизор не откривам V504 ако говорим за транзисторчето свързано с 1ви крак на процесора е означено като V540. Като му откача базата на 1ви крак на процесора е 0 волта и телевизора не се запуска. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 12:58 Заглавие: |
|
|
Това е добре. Както са изключени, провери захр. на процесора на Sby и дали се сменя нивото на 1кр. при включване с дист. Транзистора е V540, грешката е моя . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 13:08 Заглавие: |
|
|
Всъщност подвел съм се одеве кадо съм мерил не съм бил сложил захранващия кабел. и с разкачен транзистор на 1ви крак на проца като задам стендбаи за момент става 0волта и пак се появява 4.5волта но не вдига високо. пфффф луднах |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 13:48 Заглавие: |
|
|
| Високото после, след като закачиш базата и пуснеш другите напрежения. Пробвай сега с извадена памет да видим дали пак ще се вдигнат 4,5 на 1кр. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|