Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

QUAD 405
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2009 14:18    Заглавие: отговор Отговорете с цитат

ELP ти като опитен потребител нищо не каза.А ако се съмняваш в това което пиша докато се смееш вземи и намери една схемичка за измерване на обратното напрежение на неизвестен транзистор и реализирай я и измери същото на известен транзстор и ги сравни.А що се отнася да тряфовете прочети малко повече за тях.Като не се сигурен в нещо поне не пречи на другите.И или зора ти е да трупаш мнения независимо дали помагаш или не.
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Авг 2005
Мнения: 761

МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2009 16:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Има две положения-ще тръгне или няма да тръгне Very Happy ,но е хубаво да знаеш че ще стане, а не да разчиташ на случайноста!Желателно е транзисторите да се премерят по пробивно(поне драйверните и крайните),а иначе съм виждал крайно стъпало с KD503 работещо на 2х70V
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2009 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

bvgdzk написа:
ELP ти като опитен потребител нищо не каза.А ако се съмняваш в това което пиша ....

Какво да ти пиша -с идеите които си дал ще разориш питащия -има да сменя транзистори знаеш ли защо -пробивното им обикновено се дава при 25 градуса ,а при повишаване на температурата ,над 80 -100 градуса спада доста. Представи си този усилвател ,загрял добре и след малка пауза почва следващата песен ,напрежението скача и какво мислиш става с крайните ? Пък не дай си боже да опита без товар !
Относно паралелното свързване на трансформатори също съм доста скептичен ,трудно ще намериш 2 трафа с абсолютно еднакви напрежения ,представяш ли си какво става с този ,който дава по голямо ? И понеже не исках да ти кажа в прав текст ,че си писал меко казано неверни неща се засмях ,не съм ти пречил да объркаш питащия ,но все пак не ми давай акъл на мене ,моля те !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2009 23:29    Заглавие: отговор Отговорете с цитат

паралално на двете първични намотки а вторичвите -последователно така дали ще стане.?Общия им край да бъде масата така не става ли?
Или въобще захранващия траф трябва да е един.
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008
Мнения: 840
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 0:11    Заглавие: Re: отговор Отговорете с цитат

bvgdzk написа:
а вторичвите -последователно така дали ще стане.?


То ще стане, ама +Ve и -Ve ще имат забележима разлика. Резултата го знаем - прав ток в изхода, и/или претоварване по режим на единия от транзисторите в крайната двойка.

И вторичните на двата трафа трябва МНОГО внимателно да се свързват, защото се появява и поляритет при това свързване. Т.е. трябва да се следи на вторичните намотки индуцираното AC да е противофазно, щото иначе ще се 'бутат' една друга. (пак по причина, че индуцираното напрежение на вторичната на единия траф не е съвсем същото, като на другия)
_________________
“Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 0:57    Заглавие: мнение Отговорете с цитат

Ако един произвозител-макар и китаец държи на продукта си то той ще спази думата си.Щом е казал че променливото на тия траснформатори е 43в.значи ще е толкова поне за това им вярвам на китайците.А ако ще и сам да си го навиеш на една макара на един магнитопровод каква е гаранцията че изходните напрежения ще са абсолютно еднакви с точност +/- 20миливолта даже.
zmeios говорим за два отделни трафа и там ли трябва да търсим начало и край на на намотките-ако е така шапка ти свалям!?
velizar4o с риск да не се харесам на някой от модереторите ще ти кажа един виц:Питали един много надарен най големия пич в града "можеш ли да оправиш най голямата хубавица на света в центъра на нашия град" Отговорът бил "не не мога пък и не се хващам".На въпросите им "защо така" отговорът му е бил "защото ще се съберете всичките и ще ми давате постоянно акъл как да го правя"За това не разчитай на чуждия акъл а на собствения си.
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009
Мнения: 658
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 1:18    Заглавие: Re: мнение Отговорете с цитат

Идеята да се ползват два трафа вместо един в дадения случай не е удачна поради факта, че вторичните ще работят последователно (двете рамена на усилвателя) Не че неможе да стане то ще стане, но колегата е дал за усилвателя 30-40лв. и му трябват още толкова да си намери едно читаво трафче за 2х30V във вторичната, да си му сложи 4 диодчета и едно кондензаторче и да си свирка.Но преди да го включи то нека монтира радиатор на крайните като използва изолационна подложка и термопаста.И да мери и провери монтажа,няколко пъти.Успех
_________________
Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
VeliZaR4o_91
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2008
Мнения: 88
Местожителство: гр.Костинброд

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 5:48    Заглавие: Отговорете с цитат

от всичко прочетено май разбрах само 1 нещо...за двата канала трябва да си взема 1 голям траф 2х30в/250W както пишат от млак коструктор и така....пък ще стане и с по слаб траф нали само дето няма да захранва толкова мощи колони.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 9:15    Заглавие: Re: отговор Отговорете с цитат

Обикновено не се намесвам в спорове, но следното твърдение е НЕВЕРНО:

Цитат:
Или въобще захранващия траф трябва да е един.


Разлики в "+" и "-" напреженията на захранване на усилвател с ООВ до 10% - 20% практически не влияят на работата на крайни усилватели. Изходното напрежение на празен ход се определя от способността на усилвателя да подтиска синфазни сигнали (сигнали подавани едновременно на входа за сигнал и на входа за ОВ). А всички изменения на захранващите напрежения се явяват именно такива. Този параметър е еквивалент на КОСС при операционните усилватели и може да достига 80 - 100dB. Тъкмо този параметър позволява усилвателите да работят с нестабилизирано захранване без да внасят забележими изкривявания. Всъшност, дори на п.х. "+" и "-" напреженията да са абсолютно еднакви, в динамичен режим разликите между тях могат да надвишат посочените по горе стойности. Тъкмо това е причината да се стремим да бъдат изравнени още при проектирането на усилвателя, та като влезе в динамичен режим да не се получат по-големи разлики. Така е, но разлики до 5% могат да се пренебрегнат, от което следва: може да се използват два трафа за "+" и "-" напреженията, стига да са еднотипни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 9:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
трафовете с които разполагам са 43V (променлив)

Аз разбрах от това ,че трафовете са със среда и дават 2Х43 волта ,ако е така свързването на 2 последователно ще изкара 86В на рамо ,иначе ако са само с по една намотка може да се вържат вторичните последователно ,но изхождах априори от идеята ,че никой няма да седне да си купува за усилвател с двуполярно захранване траф само с една намотка !
А относно това
Цитат:
zmeios говорим за два отделни трафа и там ли трябва да търсим начало и край на на намотките-ако е така шапка ти свалям!?

Да трябва да са сфазирани ,за правилната работа на изправителя ,в противен случай ще стане еднополупериодно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals