 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 9:21 Заглавие: |
|
|
Ако се зарежда от PC USB-то , би трябвало да се зарежда и от какво да е друго 5V . (0,5 - 0,6) V "отгоре" не може да са фатални за зареждането . Контрола на зареждането се осъществява от специализиран чип вътре в устройствата . При 99% от случаите той е "чисто хардуерен" , т.е. не може да му се казва през USB да зарежда по-бързо или по-бавно .
Повечето зарядни за подобни устройства и GSM ама никак не държат 5V , или коквото там пише на тях , мерено е . Разчита се на чипа в зарежданите устрийства , той контролира заряда . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 10:02 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: | ... Повечето зарядни за подобни устройства и GSM ама никак не държат 5V , или коквото там пише на тях , мерено е . Разчита се на чипа в зарежданите устрийства , той контролира заряда . |
И задължително е по-високо от написаното (особенно на празен ход) за да може да стане "номера" въобще.
И след всичко написано от пусналия темата, дали няма някакъв "друг яд" след като и в първия пост е написа но "сдобих се"  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|