| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Пет Май 29, 2009 13:23 Заглавие: |
|
|
А този резистор как да го определя колко мощен да е,според максималния изходен ток ли  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 29, 2009 13:51 Заглавие: |
|
|
Странни въпроси задаваш.
Грубо от напрежението на средния извод на потенциометъра който въртиш като извадиш напрежението на прехода Б-Е на транзистора разделено на стойността на този резистор ще ти даде тока в изхода. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 29, 2009 14:15 Заглавие: |
|
|
Т.е. грубо ако на светодиода имаш около 2V а на BE 0,5V то върху резистора ще има макс 1,5V. Разделено на 1 Ом са 1,5А. 1,5V x 1,5A = 2,25W. С малко запас става 1 Ом / 4W. Ако вземеш по-мощен няма да боли. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Пет Май 29, 2009 14:22 Заглавие: |
|
|
Таман и аз смятам и го искарах 2,73.
Мерси за помоща,като вкупя ще видя какво ще стане.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Пет Май 29, 2009 16:52 Заглавие: |
|
|
Смених резистора с 5W и сега си е OK.Максималния ток който покзава мултицета със свързан 12V 55Ah акумулатор е 1.02A.
Мерси за помоща  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Пон Юни 01, 2009 14:19 Заглавие: |
|
|
А ще има ли някакъв проблем ако ползвам вместо трансформатор импулсно от камхютър от старите AT захранвания,защото нямам толкова мощен траф,а има 3-4 такива импулсни,които работят  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Пет Юни 26, 2009 16:14 Заглавие: |
|
|
И защо тока на заряд ми е по нисък от колкото с трансформатор?Разликата е око 250ma.Прабвах с няколко импулсни,най-слабото беше 9A на 12V,толкова пише сепак е CHINA
Ако може да ми препоръчате по мощен транзистор за да го докарам до към 5A на заряд.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 5:56 Заглавие: |
|
|
UP  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Нед Мар 28, 2010 12:38 Заглавие: |
|
|
Извинявам се пак ще се повторя в темата,но ми е интересно дали ще мога да го докарам това зарядно да зарежда 12V акумулатори:?:
Исползвам AT захранване.До колкото четох трябват ми поне 14,4V на заряд.А и при сегашното положение с 2N3055 и 5W резистор имам около 1A ток на заряд. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69 Нов потребител


Регистриран на: 01 Май 2007 Мнения: 29
|
Пуснато на: Нед Мар 28, 2010 12:46 Заглавие: |
|
|
Защо не направи 1 вата схема от линка който си дал? С 7805 която е? Много по интелигентна ми се струва  _________________ Analog Audio™ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|