 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юни 14, 2009 16:47 Заглавие: |
|
|
Малко офтопик -наскоро си купих една такава системка ,мислех да я ползвам за един друг уред ,но се оказа ,че размера й е неподходящ. Мога да ти я дам и с подходящ добавъчен резистор(шунт се ползва ако мериш ток ) да си я вградиш вместо да разваляш уредчето. Резистора се смята ,като разделиш напрежението (30V) на тока на максимално отклонение на системката (50UA предполагам) Слагаш един донастройващ тример и си го тарираш ,като сравняваш показанията на един що годе добър цифров уред в паралел и си готов.
BTW нормалното работно положение на тази системка е хоризонтално ,но при добре балансирана стрелка - не би трябвало да пречи много вертикалното й положение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юни 14, 2009 17:57 Заглавие: |
|
|
off// Имам 30- волтово волтметърче DC, с размери около 4х4 см, за вертикален монтаж/ и бих ти го подарил/, но какъв е смисъла да се кьориш по стрелката и да пресмяташ "волтове за деление"... Слагай мултимера на изхода, задавай нужното напрежение и включвай към схемата...
Щом е КИТ, се предполага, че не е някакво задание, а го правиш за себе си... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Нед Юни 14, 2009 19:15 Заглавие: |
|
|
ето и документацията на "станцията":
http://download.qrz.ru/pub/hamradio/schemes/metering/c4354-m1sc.djvu _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pennev Нов потребител

Регистриран на: 27 Май 2007 Мнения: 4
|
Пуснато на: Нед Юни 14, 2009 23:07 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | Резистора се смята ,като разделиш напрежението (30V) на тока на максимално отклонение на системката (50UA предполагам) Слагаш един донастройващ тример и си го тарираш ,като сравняваш показанията на един що годе добър цифров уред в паралел и си готов.
| Е те тва ми беше въпроса , благодаря. Благодаря и за документацията. А за уреда, имам само системата... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|