| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
gueswhoaz Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 603 Местожителство: По света и у нас
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 7:19 Заглавие: |
|
|
Като за начало ще сменям потенциометри щото с чистене не ми се занимава а и потенциометрите ще излязат по-евтино от какъвто и спрей за почистване да купя.
@ELP Аз не искам да изтискам повече мощност от усилвателя просто исках да заменя крайното стъпало така че да свири като хората без да пука заглъхва и т.н.
П.С. Щом пък рекламата с некомерсиална цел е толкова нежелана махам я. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
PiRaT Активен потребител


Регистриран на: 12 Юни 2009 Мнения: 60 Местожителство: Под масата
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 8:28 Заглавие: r |
|
|
Имах същият проблем и смених всички потенциометри.Сменяй и слушай с кеф!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 11:52 Заглавие: |
|
|
За такава преработка на Студио 2 досега не бях чувал! А колко проблеми може да създаде тя? Оправянето му не е никакъв проблем! Елементарен е! Потенциометрите могат да се почистят с газ и после да се смажат с масло за шевна машина. Няма нужда от никакъв шпрей! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 19:27 Заглавие: |
|
|
Аз също съм на мнение да го въстановиш защото схемичката не е лоша и звука му е много добър с хубави колони разбира се  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gueswhoaz Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 603 Местожителство: По света и у нас
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 20:48 Заглавие: |
|
|
Колоните са пак Респром тип ОТМ 1-12 30W/4 ома. Не са лоши но любителите на баса задължително биха ги комплектовали с subwoofer. На усилвателя като сложа ниските на 3/4 и свири добре.
@vladi46 А за какъв газ говориш? Не ми се занимава - просто ги сменям. Пък не са чак толкова много пари.
@PiRaT Ти с същите като характеристики ли ги замени или намери същите потенциометри? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 20:49 Заглавие: |
|
|
Потенциометрите на този усилвател са немски-на бившето ГДР.Имат един недостатък,който понякога не може да се оправи с почистване.Износват се контактните пъпки на плъзгачите.Аз ги заменям с такива,саморъчно изработени от графит,взет от моливи 5 или 6 Н.С малко търпение и сръчност потенциометрите стават по-добри от нови.А за почистването си има специални спрейове.Аз лично ползвам този на WURTH. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gueswhoaz Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 603 Местожителство: По света и у нас
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 21:03 Заглавие: |
|
|
Да потенциометрите са на RTF.
Някой може ли да каже с какви характеристики бяха потенциометрите щото не ми се отваря пак усилвателя? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 21:05 Заглавие: |
|
|
| Ами виж по схемата ,мързи ли те ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 21:16 Заглавие: |
|
|
Не какъв газ, а каква газ! Това не е газ пропан-бутан и родът тук е женски. Говоря за газта, която се налива в газените лампи. Продават я по магазините. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gueswhoaz Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 603 Местожителство: По света и у нас
|
Пуснато на: Пет Окт 02, 2009 22:53 Заглавие: |
|
|
Тая схема така и не я намерих в къщи. Като се прибере вкъщи баща ми ще го питам - той сигурно знае къде е.
До колкото си спомням бяха двойни 47К и 100К ама кой къде е, логаритмичен или линеен не помня за това попитах. Видях че са писали хора правили замяна на потенциометрите надявах се те да отговорят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|