| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост Гост
|
Пуснато на: Сря Фев 04, 2004 22:36 Заглавие: |
|
|
Подреждане на ПИС - В1, В2, В3, В4, S0, S1, S2, A3/A4 гледано отзад.
В4 В3 В2 В1 [/b[b]]= В определя скороста на обмен и бр. стоп битове;
B = $3 Външен такт; В=$4 - 150 ; В=$5 - 600 ; .... В=$А -9600
до тук с един стоп бит.
В = $В -300; В= $С- 600;......В=$F - 4800; B=$2 - 9600 ; два стоп бита
S0 = 0 плотерът е постоянно вкл. логически.
S0 = 1 плотерът не изпълнява команди до получаване на инстр. ESC.
S1 - разр/забр. - 1/0 проверка по четн./нечетн.
S2 - проверка по четн./нечетн.- 0/1
А3/А4 - избран работен формат.
Обърни внимание на обратното тегловно подреждане на В и S на ПИС. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Костадин Нов потребител

Регистриран на: 01 Фев 2004 Мнения: 6
|
Пуснато на: Чет Фев 05, 2004 23:32 Заглавие: Плотер "Микроника" |
|
|
Благодаря на "Гост" за информацията. Благодаря и на всички останали които ми помогнаха.
Край. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Simeon Гост
|
Пуснато на: Пон Апр 12, 2004 14:10 Заглавие: Imam takuv PLOTTER :-) |
|
|
Значи моята щайга съм я подкарал така:
9600,N81
стандартен протокол. клютетата трябва да са така наредени:
B1 - OFF
B2 - ON
B3 - OFF
B4 - ON
S0 - OFF
S1 - OFF
S2 - OFF
A3 - ON
Обаче не съм пробвал дали примерно може да печата от Corel-а.
Работи с директни команди по серийния порт, като поддържа графическия език HPGL.
Как да печатам от COREL?
Help!
Имам и режещ плотер МУТИГРАФ А1000-2.
Ако някой има идея как да сработи тва чудо, ще черпя...
Пишете ми и на е-майла:
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
skynet Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 384 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Апр 12, 2004 16:25 Заглавие: Re: Драйвер за плотер "Микроника" |
|
|
| Костадин написа: | | Търся драйвери и ръководство за плотер "Микроника П297 М1" |
Hi Kostadine.
Az tarsja principnata shema na elektronikata na takaw ploter.Moge li otnjakade da ja namerim.
Blagodarja predwaritelno.
Pozdrawi |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Апр 13, 2004 11:28 Заглавие: |
|
|
Simeon, доколкото зная тъпия драйвер на този плотер работи САМО с CorelDraw8 Защо е така попитай производителя, може и нещо да са оправили или понаписали нещо ново.  _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ToHu Гост
|
Пуснато на: Чет Май 06, 2004 21:04 Заглавие: |
|
|
| Абе с тоя драйвер за HP печата и от корел обаче има някакъв проблем, по някое време се шашка. Има една програма на габровци, с която печаташ корелските файлове през windows, тя е правена специално за режещите плотери, отдавна не съм се занимавал с тея нещица, вече съм забравил. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Май 27, 2004 23:37 Заглавие: |
|
|
интересувам се от габровски плотер имасш ли някакжа идея
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
skynet Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 384 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Май 30, 2004 6:07 Заглавие: |
|
|
Привет на всички.
Интересува ме идеата за плотер както чертаещ така и режещ.
Откаде мога да намеря и прочета техническа информация за такива плотери и ваобще всичко сварзано с тях. И саществуват ли плотери за формат А4 за домашно ползване?
Поздрави
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
skynet Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 384 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Май 30, 2004 7:03 Заглавие: |
|
|
А някои може ли да каже сашествува ли фотоплотер и какво представлява?
Поздрави
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
YoggA Активен потребител

Регистриран на: 18 Яну 2004 Мнения: 99 Местожителство: IMS
|
Пуснато на: Нед Май 30, 2004 22:30 Заглавие: |
|
|
Фотоплотери съществуват от много време.
Принципа на работа е като на обикновенните плотери, но вместо обикновенна писалка, пише със светлинен лъч ... и естествено не пише върху хатрия, а върху фоточувствителен материал ... После следват фотографски процеси за обработка - проявяване, фиксиране и т.н.
И докато обикновенните плотери нямат, фотоплотерите имат инкрементални датчици за отчитане на точната позиция по X-Y ...
Направените с фотоплотер шаблони се използват например за призводство на печатни платки ... за хибридни и интегрални схеми ...
И фотоплотера, освен че е много по-прецизен от обикновенния, но и струва повече от нова кола ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|