 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bojitchko Опитен потребител

Регистриран на: 13 Яну 2009 Мнения: 110 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 27, 2009 23:15 Заглавие: |
|
|
| Да, но ти говориш за подържане на акумулатора. Акумулаторът е зареден когато, в продължение на два часа, напрежението се задържи на едно ниво (при нов и изправен акумулатор- около 16 волта). Сигурен признак за края на зареждането е започващото бурно отделяне на мехурчeта (“кипене” на акумулатора). След приключване на зареждането акумулаторът трябва да почине два часа, за да се отдели, образувалият се по време на зареждането, “гърмящ газ”. След това може да се направи още една проверка, дали акумулаторът е добре зареден. Включва се отново токоизправителят и ако до две минути след това включване се появят във всички клетки мехурчета, акумулаторът е добре зареден. Иначе зареждането продължава още два часа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Окт 27, 2009 23:47 Заглавие: |
|
|
"Друг" вариант /класически/:
--- 90-100 ватов траф
--- 16-17 волта АС, на вторичната
--- четири, 10- амперови диода / на радиатори/
--- ограничителен резистор 0.4- 0.5 ома, от кантал 0.8 мм.
14.3 до 14.5 е максимума на напрежението, върху акумулатара.
Под 10.8, също не трябва да пада. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|