| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Ное 11, 2009 18:12 Заглавие: |
|
|
| Ако направи всичко това може да отиде на паразити в СВЧ-то. Ако кръговите бобини са " въздушни " нека се пробва да ги подмени с такива с 1.5 - 2 навивки по - малко, без да пипа обратната бръзка Е - С на хетеродинният транзистор (тя обикновено се прави за да се приведе транзистора в генериращ режим). Така ще си запази старите бобини (настройки ), ако се окъка нещо!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 1:24 Заглавие: |
|
|
Дори и да имат сърцевини бобините, пак може да се наложи окъсяването на 1-2навивики. А кондензаторите от 20pF, предлагам да ги намали на 10pF или на 8pF. Това радио е елементарно. Предполагам, че лесно ще влезе в обхвата 88-108MHz.
Но окъсяването на навивки е крайна мярка! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 9:34 Заглавие: |
|
|
| Какви приставки, какви 7лв.? На всеки пазар за 2 - 5лв ще са намери готово радио за искания обхват. Мой колега изхвърли цялата "карантия" на една селена, остави само говорителя и това е! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 14:28 Заглавие: |
|
|
А тяхната чувствителност и селективност дали са на необходимото ниво? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mario-G Опитен потребител

Регистриран на: 13 Яну 2009 Мнения: 332
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 15:21 Заглавие: |
|
|
| Съгласен съм с ikarlo, че за 5-10 лв. ще си купи радио, отделно е как ще работи. Пренастройването на обхвата без генератор и осцилоскоп си е доста трудна работа и си трябва опит. Досега на няколко селени съм сменял обхвата и то както си е дадено по схема за западен стандарт (сменят се няколко кондензатора, съпротивления и т.н.), но от два-три един става както трябва - с добра чувствителност и селективност. Отделен е въпросът, че поначало само един от тях е добре настроен и няма и други дефекти. И преди и след пренастройка единия си вкарваше смущения от касови апарати и компютри, дето са наблизо, а другия спираше да работи НЧУ-то в един магазин-така и не разбрах от какво. Само им размених местата на двата и досега още си работят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 15:42 Заглавие: |
|
|
| При Селена-та самата схема е проектирана за лесно преустройване от единия на другия обхват. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 15:49 Заглавие: |
|
|
При Селената не е толкова лесно, сменя се цяла шепа елементи и може пак да не стане както трябва. Виж при Вефа е лесно. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 17:17 Заглавие: |
|
|
| То пък като е пълно с ВЭФ-ове с УКВ обхват ,мани мани ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
miro_mezdra Опитен потребител

Регистриран на: 21 Сеп 2007 Мнения: 154 Местожителство: Мездра
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 17:44 Заглавие: |
|
|
| Има - радиокасетофон ВЕФ с УКВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Ное 12, 2009 17:58 Заглавие: |
|
|
Има и само радиоапарати - VEF221 и то на "западния" CCIR стандарт. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|