Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Искам да си направя домашен усилвател.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 3:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Твоята работа няма да стане. Вярно е, че трябва още да се поинтересуваш, а не само от това де си чул и видял по предлаганите китове. Де се е чуло и видяло двуполярно компютърно захранване ??? - това (-12 В) е помощно, а има и друго... хвърляте се на мощности от дейташитите, ама не знаете " закона на ому "... с (+ - 12 V) и стандартен товар - не очаквай " POWER "! По добре си купи, освен ако предпочиташ да е " домашен усилвател " ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hackercheto
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 03 Ное 2009
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 4:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Твоята работа няма да стане. Вярно е, че трябва още да се поинтересуваш, а не само от това де си чул и видял по предлаганите китове. Де се е чуло и видяло двуполярно компютърно захранване ??? - това (-12 В) е помощно, а има и друго... хвърляте се на мощности от дейташитите, ама не знаете " закона на ому "... с (+ - 12 V) и стандартен товар - не очаквай " POWER "! По добре си купи, освен ако предпочиташ да е " домашен усилвател " ?


Добре ясно е незнам за усилвателите и закона на ОМ кажете аджеба с какво да го захраня този усилвател? Също така дали усилвателя ще пасне с онези двата тонкоректори дето показах в предишния пост, а й щом от 12V не се прави музика какво ще кажете за това и дали то ще пасне с тонкоректорите? А и да спомена не ми трябва кой знае каква мощ няма да разбивам стените на блока, просто нещо задоволително. Wink Знам, че всичко става с опит и от първият път едва ли ще стане, но като незнам почти нищо как да има първи път, ако съм ви станал прекалено досаден ми дайте някакв материал като книга или нещо подобно за усилвателите. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Private
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2004
Мнения: 322

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 6:04    Заглавие: Отговорете с цитат

mishomvp написа:
Незнам каква е тази мания всички да правят усилватели ...
Защото е относително лесна и атрактивна задача за начинащите.
Понеже електрониката ми е хоби, a не образование, и аз
съм правил няколко усилвателя, та познавам чувството. Smile

mishomvp написа:
Като не си добре с правописа първо научи него и след това почвай с другите неща.
Когато си в ролята на учител, отговорността ти е по-голяма.
"не знам" и "не мога" се пишат разделени, а не слято като теб.

hackercheto написа:
...в гр.София къде мога да намеря въпросните компоненти...

> Kоординати на фирми и магазини за електронни компоненти в София

hackercheto написа:
...дайте някакв материал като книга или нещо подобно за усилвателите.
Да, трябва си и четене, а малко хора имат времето и желанието
да преподават немалкото необходими знания на всеки следващ ентусиаст. Smile
Форумите все още не са училища и университети.
Затова, ето ги знанията, избери нещо според нивото си и чети:

> Сканирана техническа литература
_________________
-= All our life, we are beta testers =-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде стига толкоз,викам аз...
hackercheto,отнасяш и съвсем официално предупреждение за демонтративно неспазване на правилата на форума.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals